Tipy a triky

Ako môže tvoje oblečenie ovplyvniť tvoj úspech?


videní: 1.2K

Štúdia ukázala, že je možné sa dozvedieť veľa o osobnosti človeka, napríklad stav, vek a príjem, len z pohľadu na fotografiu jeho topánok. V tejto súvislosti má fráza „Vždy sa oblečte pre úspech“ ďalší, veľmi praktický význam. Oblečenie totiž môže naozaj zaručiť tvoj úspech!

1. Vďaka neobvyklému oblečeniu vyzeráš kompetentnejšie

5 spôsobov, ako môže vaše oblečenie ovplyvniť váš obraz a úspech

Ľudia, ktorí nosia oblečenie, ktoré sa môže považovať za nevhodné pre to, čo robia, môžu mať v skutočnosti lepší obraz a môžu byť považovaní za špecialistov vo svojej pracovnej činnosti. Vedci to nazvali „efekt červených tenisiek“. Vychádzalo sa z ich zistení, ktoré odhalili skutočnosť, že študenti považovali za kompetentnejšieho profesora, ktorý mal počas prednášky červené tenisky Converse.

2. Niektoré oblečenie posilňuje tvoje kreatívne myslenie

5 spôsobov, ako môže vaše oblečenie ovplyvniť váš obraz a úspech

Formálne obliekanie, ako zistila štúdia, zvyšuje naše abstraktné myslenie. Vysvetľuje to skutočnosť, že profesionálne oblečenie vytvára určitý spoločenský odstup. A keď sú ľudia sociálne vzdialenejší, majú tendenciu premýšľať vzdialenejšie a hľadať kreatívnejšie riešenia.

3. Váš individuálny štýl pomáha správne sa prezentovať

5 spôsobov, ako môže vaše oblečenie ovplyvniť váš obraz a úspech

Nesnaž sa zapadnúť do stereotypného obrazu o tom, ako by malo vyzerať tvoje oblečenie v očiach zamestnávateľov. Namiesto toho by si sa mal obliecť tak, aby si mal pocit, že sa budeš prezentovať v čo najlepšom svetle. Pretože, ako hovoria špecialisti , na zamestnávateľoch záleží viac ako si myslíte.

4. Vďaka vhodnému oblečeniu budeš pozornejší

5 spôsobov, ako môže vaše oblečenie ovplyvniť váš obraz a úspech

Nosenie tematického oblečenia môže mať pozitívny vplyv na naše poznanie, najmä na zameranie. V experimente ľudia, ktorí mali laboratórny plášť, robili menej chýb pri vykonávaní úloh, ktoré si vyžadovali pozornosť, a vedci to vysvetľujú jednak symbolickým významom, jednak fyzickými skúsenosťami z nosenia tohto oblečenia.

5. Tvoje oblečenie môže povedať niečo o tvojich cieľoch

5 spôsobov, ako môže vaše oblečenie ovplyvniť váš obraz a úspech

Ľudia spracúvajú vizuálne detaily bez toho, aby nad tým veľmi premýšľali prostredníctvom procesu nazývaného tenké plátky. Náš mozog v zásade robí úsudky v milisekundách a vytvárame si dojmy o rôznych veciach. Pretože naše oblečenie tvorí najväčšiu časť našej vizuálnej prezentácie, mali by sme si ho starostlivo vyberať, aby sme ukázali, aké ciele chceme dosiahnuť.

Napríklad, ako hovoria špecialisti, vyhrnutie rukávov bude hovoriť o tvojom odhodlaní dokončiť veci.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov