Tipy a triky

Prečo je spánok v chladnej miestnosti pre nás to najlepšie?

spánok

videní: 1.6K

Spánok v horúcej miestnosti nás nielenže podráždi a prehreje, ale prichádzame tak aj o množstvo výhod, ktoré by sme mohli získať iba spánkom v studenej miestnosti. Nastavenie teploty na 18-19 ° C by mohlo znamenať rozdiel medzi zlým spánkom a pokojným spánkom. Prečo je spánok v chladnejšej miestnosti pre ľudí prospešný?

 

1. Pomáha nám zostať sviežim a vyzerať mladistvo

9 dôvodov, prečo je pre vás lepšie spať v chladnej miestnosti

Spánok v miestnosti s nižšou teplotou podporuje produkciu melatonínu, ktorý sa v tele nazýva aj „spánkový hormón“. Je to tiež antioxidant, čo znamená, že slúži ako hormón proti starnutiu pre telo.

2. Spánok v chladnej miestnosti by mohol zabrániť nespavosti

9 dôvodov, prečo je pre vás lepšie spať v chladnej miestnosti

Štúdie poukazujú na to, že niekoľko foriem nespavosti je skutočne spojených s vyššou telesnou teplotou. Mnoho nespavcov má ťažkosti s reguláciou svojej telesnej teploty, čo obmedzuje ich schopnosť regulovať teplo. Vďaka tomu, že sú naše izby chladnejšie, môžeme pomôcť telu pri ochladzovaní a navodiť spánok.

3. Znižuje to stres

9 dôvodov, prečo je pre vás lepšie spať v chladnej miestnosti

Vyššie teploty znamenajú, že telo uvoľňuje viac „stresových hormónov“ nazývaných kortizol. Chladnejšia miestnosť môže pomôcť udržať našu hladinu kortizolu na uzde, čo znamená menej stresu a lepšiu kvalitu spánku.

4. Znižuje to riziko vzniku určitých chorôb

9 Reasons Why Sleeping in a Cold Room Is Better for You

Spánok v chladnej miestnosti môže znížiť naše šance na rozvoj metabolických chorôb, ako je cukrovka. Zlepšuje tiež hladinu nášho rastového hormónu, ktorý pomáha predchádzať srdcovým chorobám, depresiám a obezite. Zvýšená hladina melatonínu tiež znižuje šance na Alzheimerovú chorobu.

5. Môže to mať za následok hlbší a neprerušovaný spánok

9 Reasons Why Sleeping in a Cold Room Is Better for You

Keď sme v  hlbokom spánku , naše telo vykonáva základné úlohy, ako je oprava buniek a konsolidácia pamäte, ale nedokáže regulovať našu telesnú teplotu. Zvýšenie teploty nás môže prebudiť z hlbokého spánku, takže pobyt v chladnej miestnosti znižuje šance, že sa to stane.

6. Zabraňuje kvasinkovým infekciám

9 Reasons Why Sleeping in a Cold Room Is Better for You

Ženy môžu kvasinkovým infekciám predchádzať tým, že budú spať v miestnosti, ktorá má nižšiu teplotu. Baktérie a huby radi žijú v teplom a vlhkom prostredí, takže udržiavanie chladu v miestnosti im zabráni šíriť sa ako blesk cez noc.

7. Môže tiež pomôcť zlepšiť mužskú plodnosť

9 Reasons Why Sleeping in a Cold Room Is Better for You

Je to z toho dôvodu, že dlhodobé vystavenie teplu môže nepriaznivo ovplyvniť plodnosť mužov. Tomu môže zabrániť spanie v chladnej miestnosti spolu s nosením voľnej spodnej bielizne. Ak plánuješ dieťaťa v dohľadnej dobe, je to ďalší dôvod, prečo termostat znížiť.

8. Udržuje „zlé“ tuky preč

spánok

Spánok v chladnej miestnosti môže zlepšiť metabolizmus nášho tela, aktivovať naše „ hnedé tuky “, ktoré spaľujú kalórie. Môže tiež pomôcť vylúčiť nežiaduce tuky z nášho tela, čo môže mať za následok chudnutie.

9. Môže pomôcť zmierniť bolesť a zápal

9 Reasons Why Sleeping in a Cold Room Is Better for You

Rovnako ako priloženie ľadu alebo studeného obkladu na opuchnuté alebo zapálené miesto na tele, môže mať aj spánok v studenej miestnosti upokojujúci účinok, ktorý pomáha proti bolesti a zápalu, ktoré by inak mohli prerušiť tvoj spánok. To by mohlo byť jedným z dôvodov, prečo mnoho športovcov uprednostňuje po zápase spánok v chladnej miestnosti.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen