Zaujímavosti

Blond ľudia to majú v živote jednoduchšie. Prečo?


videní: 2.3K

Možno si videl veľa ľudí s týmito slnkom pobozkanými odtieňmi vlasov, ale v skutočnosti sú prirodzení blond ľudia oveľa menej bežní. Slávne blondínky, ako napríklad  Marilyn Monroe , Gwen Stefani a Reese Witherspoon, sa v skutočnosti s tými honosnými zlatými vlasmi nenarodili. Ale na blond farbe je niečo, vďaka čomu sa mocné ženy rozhodnú odfarbiť si vlasy na svetlejší odtieň. Prečo to majú blondíny v živote občas jednoduchšie?

Iba  5% Európanov a Severoameričanov sú prirodzené blondínky

Prečo sú prirodzené blondínky jediného druhu

Narodiť sa so žltým odtieňom vlasov je také  zriedkavé, že sa to vyskytuje takmer výlučne v Európe a Oceánii. Pretože svetlé vlasy zvyknú časom stmavnúť, dospelí s nedotknutými blond vlasmi sú ešte jedinečnejší.

Prirodzené blondínky s tmavou pokožkou sú zriedkavé, ale existujú

Prečo sú prirodzené blondínky jediného druhu

Obyvatelia  Melanézie, skupiny ostrovov blízko Austrálie, majú najtmavšiu pokožku. A asi 5% -10% z nich má prirodzene blond vlasy.

Niektoré svetlé vlasy sú výsledkom mutácie

Prečo sú prirodzené blondínky jediného druhu

Verí sa, že plavé vlasy sa vyvinuli nie raz, ale dvakrát. S vývojom svetlej pokožky prišiel vývoj svetlých vlasov v severnej Európe. U niektorých ľudí zo Šalamúnových ostrovov v Melanézii však ich zlaté vlasy pochádzali z jednej mutácie konkrétneho génu.

Ľudia narodení so zlatými odtieňmi vlasov majú viac prameňov vlasov

Prečo sú prirodzené blondínky jediného druhu

Majú asi 150 000 prameňov vlasov v porovnaní s čiernymi, hnedými a červenými vlasmi, ktoré môžu mať odhadom 110 000, 100 000 alebo 90 000 prameňov. Môže to byť preto, že sa vlasy čiastočne vyvinuli, aby chránili pokožku hlavy pred potenciálnym poškodením UV lúčmi. Tmavšie vlasy obsahujú viac melanínu, ktorý poskytuje väčšiu ochranu, takže na ochranu nepotrebujú také množstvo vlasov.

Blond fúzy vyzerajú, akoby rástli pomalšie ako tmavšie fúzy

Why Natural Blondes Are One of a Kind

Farba fúzov neurčuje, ako rýchlo alebo pomaly rastú. Fúzy so svetlejšími odtieňmi sú len jemnejšie, takže nemusia vyzerať tak plné ako tmavšie fúzy. Rast fúzov v skutočnosti závisí od genetiky, hladiny testosterónu a výberu životného štýlu.

Ženy so zlatými vlasmi sú lákavejšie

Why Natural Blondes Are One of a Kind

Mnohé štúdie zistili, že ženy so svetlými vlasmi priťahujú viac mužov. Je zaujímavé, že iná štúdia zistila, že výhody sa nevzťahujú na blond mužov – neboli úspešnejšie napríklad v prípade, keď ženy žiadali o tanec.

Ženy s blond vlasmi dostávajú vyšší plat

blond

Štúdia vykonaná na univerzite v Queenslande zistila, že ženy s vlasmi v odtieni slnka majú o 7% vyšší plat ako ženy s inými farbami vlasov.

Berú si aj bohatších mužov

Why Natural Blondes Are One of a Kind

Rovnaká štúdia tiež odhalila, že blondínky sa vydávajú za mužov, ktorí zarábajú o 6% viac ako manželia iných žien.

Bonus: V starovekej Ázii žili prirodzene plavovlasí ľudia.

Aj keď sú Ázijčania typicky tmavovlasí, Ázijské prirodzené blondínky existujú medzi rôznymi etnickými skupinami. Ich pôvod však mohol pochádzať z dávnych čias, pretože múmie so žltými vlasmi sa našli v Číne a Mongolsku.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen