Foto

TOP10 podivných návykov Číňanov, ktoré zrejme Európan nikdy nepochopí


videní: 927

V každej krajine sú špecifické kultúrne prvky. Ale čím viac sa naša mentalita líši, tým sa objavujú čudnejšie a nepochopiteľnejšie tradície, vkus či móda. Čína je iba jedným zo štátov kde je možné, že ich zvyky vás zarazia a ostanete v šoku.

Pekingské bikiny

Keď sa v Číne začína leto, Číňania nehanebne odhaľujú žalúdky. Neexistujú žiadne vekové obmedzenia – robia to starší ľudia aj mladí ľudia. Letná pánska móda dostala pôvodné meno Pekingské bikiny a šírila sa nielen v Pekingu, ale po celej krajine. A existujú 3 dôvody. Po prvé, Číňania veria, že telo týmto spôsobom „dýcha“. Po druhé, demonštrujú dobre kŕmený trup a informujú ostatných, že si môžu poskytnúť „hodné“ množstvo kalórií.

A tretí dôvod sa týka čínskej medicíny. Podľa nej je potrebné umožniť, aby energia „qi“ mohla voľne obiehať okolo vnútorných orgánov. Nie je známe, ktoré pravidlo platí pre každého jednotlivého Číňana. Jedna vec je však jasná: tento zvyk pevne vstúpil do ich života. Podľa najnovších údajov chcú miestne orgány v Jinan tento trend zakázať , pretože to nepriaznivo ovplyvňuje imidž mesta a odpudzuje turistov.

Dlhé nechty u mužov

Zdá sa nám zvláštne, že niektorí Číňania si radi pestujú dlhé nechty. Faktom je, že po stáročia boli v Číne symbolom bohatstva. Nechty si mohli pestovať iba bohatí ľudia, ktorí sa zaoberali mentálnou prácou. A krátke nechty naznačovali, že ich „majitelia“ tvrdo pracujú a jednoducho si nemôžu dovoliť taký luxus. Dnes ich niektorí pestujú na všetkých prstoch, zatiaľ čo iní len na svojich malíčkoch – pre šťastie.

Falošné zadky

Možno sláva Kim Kardashian prenasleduje čínske ženy. Umelé zadky získavajú medzi dievčatami čoraz väčšiu obľubu. Žiaľ, s formulármi – Čínski výrobcovia nájdu riešenie. Ženy v Strednom kráľovstve ochotne experimentujú s ich vzhľadom a to je pre spoločnosti potešením vyrábať rôzne zariadenia na zlepšenie ich vzhľadu. A keď sa to môže týkať zadkov, môže sa to týkať aj lýtok a iných častí.

Lepiace pásky na oči

Anatomicky je v Ázii štruktúra viečok odlišná od Európanov. Móda pre všetko západné v Číne je skvelá: dievčatá bez výnimky snívajú o veľkých očiach so „širokým“ vzhľadom. Všetky prostriedky sú tu dobré, počnúc falošnými viečkami a končiac blefaroplastikou . Tá je však oveľa drahšia. Sada na korekciu domácich očných viečok trochu stojí, ale okrem toho môžete s jej pomocou bez problémov získať cenný záhyb cez oko.

Zlaté lotosy

Táto tradícia pochádza z dávnej minulosti, keď boli mladé dievčatá z aristokratického prostredia priviazané nohami , takže neskôr mali nohy menšie, ako sa na ženu patrilo. Takéto miniatúrne nohy dostali krásne meno – „zlaté lotosy“. Verilo sa, že čím menšia je ich veľkosť, tým „cennejšia“ je nevesta. Dnes v Číne môžete stále stretávať ženy s deformovanými nohami v špeciálnych „lotosových topánkach“.

Tai chi a chôdza späť

Taijiquan alebo tai chi je čínska wellness gymnastika. Je to komplex pokojných pohybov, ktoré môžu vykonávať ľudia všetkých vekových skupín. „Chôdza späť“ sa datuje od tai chi. V parkoch a námestiach často vidíte skupinové cvičenia, kde starší ľudia rytmicky chodia po chodníkoch chrbtom vpred. Niekedy je to sprevádzané tlieskaním. Predpokladá sa, že tento súbor cvičení zmierňuje napätie svalov chrbta a dolnej časti chrbta. Okrem toho takýto neobvyklý spôsob pohybu vyžaduje zvýšenú mozgovú aktivitu, ktorá je prevenciou senilnej demencie.

Predaj materského mlieka milionárom

V Číne nie je obvyklé dojčiť deti, matky uprednostňujú zmesi. Tomu napomohla aj povera, ktorá je pre tento deň relevantná. Podľa neho kŕmenie poškodzuje zdravie a postavu mamičky. Aj v Číne sa predpokladá, že mlieko úplne stráca svoje prospešné vlastnosti, keď má dieťa 4 mesiace. Nedá sa ho však zbaviť cez noc, takže ženy si ho odsávajú a  predávajú na rôznych online platformách a špecializovaných stránkach. Výsledkom je, že materské mlieko sa stalo obľúbeným medzi milionármi, ktorí ho pridávajú do svojej stravy, pretože sa domnievajú, že je bohaté na vitamíny a minerály. Táto služba nie je lacná – stojí približne 5 000 dolárov mesačne.

Mahjong v bazéne

V čínskom meste Chongqing sa nachádza vodný park, ktorý ponúka nielen vodné aktivity, ale aj  mahjong pri stole v bazéne . Táto hra sa objavila v 20. rokoch 20. storočia a rýchlo získala národné postavenie. A v roku 1998 bol majiang oficiálne uznaný ako šport.

Kúpanie v morských riasach

Pre niektorých z nás nechutné, pre Číňanov normálka. Mesto Qingdao je prané žltým morom. S nástupom leta je celé pobrežie pokryté zelenými riasami . Miestne orgány sa s nimi každý rok snažia bojovať, ale zatiaľ bez úspechu. Pre Číňanov to však nie je prekážka, ktorá uniká z horúčavy, lebo nie sú averzný voči plávaniu v zelenej tekutine. 

Zdroj: Adme.rutopdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen