Zaujímavosti

TOP10: Najstrašidelnejšie mosty na svete. Fanúšikovia závrate si prídu na svoje

TOP10: Najstrašidelnejšie mosty na svete. Fanúšikovia závrate si prídu na svoje

videní: 1.9K

Často hovoríme, že naše cesty sú jedny z najhorších vo svete, no pri pohľade na tieto najstrašidelnejšie mosty máme v redakcii chuť toto tvrdenie už radšej ďalej nepoužívať… 🙂

1. Sidu River Bridge, Čína

Tento most balansuje na hrane útesu a jeho oceľové konštrukcie majú titul najvyššieho mosta na svete. Spája Šanghaj s Chongqing. Postavili ho iba za smiešnych 100 tisíc dolárov v roku 2009 a poskytuje neskutočný výhľad do rokliny pod ním.

2. Carrick-a-Rede Rope Bridge, Severné Írsko

Tento most stojí 30 metrov nad skalami, plážou a vodou. Domáci hovoria, že pre niektorých je tento most tak desivý, že polovica ľudí ho nechce prejsť a radšej sa zvezú trajektom. Ak ho chcete prekročiť, budete si musieť za to zaplatiť.

Pozastavenie 30 metrov vo vzduchu nad skalami, plážou a vodou tento most je tak desivé, že niektorí, ktorí cez to vidieť nádherný ostrov na druhej strane odmietajú vrátiť cez most. Namiesto toho sa rozhodli pre trajekt.

3. Storseisundet Bridge, Nórsko

Ak máte radi pocit zdvíhajúceho žalúdka, keď sa chystáte na zostup autom alebo na horskej dráhe, potom si tento unikátny most zamilujete. Z určitých uhlov to vyzerá, že most náhla klesá, ale to je iba očný klam.

4. U bein Bridge, Mjanmarsko

Nie, tento most nie je uprostred rekonštrukcie, iba tak vyzerá. Jeho stĺpy a vynárajú z vody a na dĺžku má viac ako 1 kilometer. Niet divu, že sa tento most stal turistickou atrakciou.

 

5. Čierna Hora Dažďový prales, Kostarika

Aký je najlepší spôsob, ako zažiť jeden z najrozmanitejších dažďových pralesov na svete a práve medzi stromami? Buďte opatrní, ak zakopnete o jednu z vyvrátených dosiek, mohli by ste ľahko skončiť ako placka z pralesa.

6. Most Immortals, Huang Shang Čína

Ak máte dosť odvahy, aby ste prešli cez tento horský most, dostane sa vám nielen prekrásneho výhľadu na hory, ale aj pohľadu ponad mraky ako Boh. Bohužiaľ, samotná cesta k tomuto mostu je ešte desivejšia ako samotný prechod.

7. Eshima Ohashi Bridge, Japonsko

Jeho strmé stúpanie sa môže zdať desivé, ale v skutočnosti má iba 6,1 %. V aute sa ale budete cítiť ako na horskej dráhe.

8. Sunshine Skyway Bridge, Florida

Bol postavený v roku 1987 ako náhrada za ten predošlý, ktorý bol zničený po tom, ako doňho narazil tanker. Pri tejto nehode zahynulo 35 ľudí. Horšie ale bolo, že výška tohto mostu priťahuje samovrahov, ktorý s obľubou skáču do jamy levovej. Do dnešného dňa ich bolo viacej ako 200.

9. Quepos Bridge, Kostarika

Miestni obyvatelia dali tomuto mostu prezývku „prechod smrti“. Dosky sú sem tam na mieste naprieč celou dĺžkou a masívne medzery na oboch stranách sú len pre odvážne povahy.

10. Puente de Ojuela, Mexiko

Toto ťažobné mestečko v Mexiku povoľuje aktuálne prechod iba pre pešiu posádku. Ľahko by sa totižto mohlo stať, že by to auto, nedajbože kamión nemuseli zvládnuť až do konca. Nedávno bola táto cesta pomenovaná za jednu z najnebezpečnejších na svete.

Zdroj: viralxfiles.com | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen