Tipy a triky

Prečo by sa nemala nosiť gumička na vlasy okolo zápästia?


videní: 1.9K

Možno si už počula, že nosenie vlasových gumičiek na zápästí môže byť zlé pre tvoje zdravie, ale možno si tomu ani nevenovala veľkú pozornosť. Tento zlozvyk sa týka najmä žien, pre ktoré je gumička do vlasov dôležitá. A je dobré mať ju vždy po ruke. Ale je dobrý nápad mať ju na zápästí? Ukazuje sa, že to nie je len hororový príbeh lekárov, ale realita, a tieto slová by sa mali brať vážne. Prečo teda nenosiť tieto vlasové ozdoby na ruke. Radšej by si mala odstrániť tento zlozvyk z tvojho života skôr, ako bude neskoro. A navyše, gumička na zápästí naozaj až tak dobre nevyzerá…

 

1. Gumička môže spôsobiť problémy s obehom

gumička

Keď dáš gumičkou na zápästie, škrtí cievy. To narúša normálny obeh krvi v tele. Výsledkom by mohol byť syndróm karpálneho tunela, ktorý sa prejavuje dlhotrvajúcou bolesťou a zníženou citlivosťou prstov.

2. Môže to viesť k život ohrozujúcej infekcii

3 dôvody, prečo prestať nosiť vlasy zviazané okolo zápästia

Audree Kopp z USA nám ukázala, čo sa môže stať, ak budeš mať na zápästí neustále vlasovú gumičku. Po dlhom čase na zápästí spozorovala rastúcu ranu. Doktor pre ňu predpísal antibiotiká, ale nepomohli a musela podstúpiť operáciu.

Zdá sa, že keď budeš nosiť gumičku do vlasov na ruke neustále po dlhú dobu, poškodzuje to kožu v dôsledku trenia a tlaku, ktoré gumička spôsobuje. Baktérie zo samotného elastického pásu a z kože môžu potom vstúpiť do tejto rany a infikovať ju.

3. Môže to zničiť tvoj vzhľad

3 dôvody, prečo prestať nosiť vlasy zviazané okolo zápästia

Áno, možno to nie je život ohrozujúce, no nosenie gumky do vlasov na zápästí je sotva štýlové. Bolo by oveľa lepšie zvoliť si nejaký elegantný náramok alebo hodinky, ktoré ti lepšie sadnú.

Bonus: Praktický spôsob ukladania gumičiek do vlasov

3 dôvody, prečo prestať nosiť vlasy zviazané okolo zápästia

Ženy zvyčajne nosia na zápästí vlasové gumky, aby ich nestratili a mali ich po ruke. Tento tip ti pomôže zorganizovať desiatky elastických gumičiek. Stačí použiť karabínu. Je to malá a nezaberá veľa miesta, takže si ju môžeš vziať so sebou do tašky.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen