Tipy a triky

Masáž uší môže vyriešiť mnohé problémy


videní: 2.3K

Stres, úzkosť, bolesti hlavy alebo ospalosť – všetky tieto ťažkosti ti môžu spôsobiť nepríjemné chvíle. Ich riešenie je však celkom jednoduché – masáž uší! Je to skutočne relaxačný pocit, ktorý môže tvoju myseľ oslobodiť od problémov a fyzického nepohodlia. Najlepšie na tom je, že sa dá vykonať kdekoľvek, kedykoľvek, rýchlo a ľahko.

 

Masáž zmierni bolesť svalov

Čo sa stane vášmu telu, ak denne masírujete uši

Uskutočnil sa experiment na testovanie a zistenie, či masáž uší môže pomôcť zmierniť bolesť u ľudí s chronickou bolesťou dolnej časti chrbta. Výsledky ukázali, že tento jednoduchý postup predstavuje účinný spôsob, ako zmierniť nepohodlie.

Jemné potiahnutie a trenie rôznych častí uší , najmä lalokov, stimuluje veľa nervových zakončení a môže tvojmu mozgu pomôcť uvoľniť endorfíny. Tieto hormóny sú známe tým, že nám pomáhajú cítiť sa dobre a zmierňujú bolesť. Tiež môžu zlepšiť krvný obeh. Niektoré štúdie dokonca ukázali, že vďaka týmto jednoduchým masážnym účinkom boli ľudia schopní lepšie zvládať svoju fyzickú bolesť a ich prah bolesti sa ešte zvýšil.

Vaša úroveň stresu a úzkosti sa znižuje

Čo sa stane vášmu telu, ak denne masírujete uši

Ďalšia malá štúdia sa uskutočnila medzi pacientmi počas obdobia umelého oplodnenia. Výsledky dokázali, že masáž uší je v tejto stresovej situácii dobrá vec. Ak cítiš napätie, paniku, nepokoj, únavu alebo podráždenie, masíruj si ucho pomalými krúživými pohybmi. Bod, ktorý uvoľňuje stres sa nachádza v hornej časti ucha, v časti, ktorá vyzerá ako dutina v tvare trojuholníka.

Bolesti hlavy a migrény sa môžu výrazne zlepšiťČo sa stane vášmu telu, ak denne masírujete uši

Narozdiel od liekov proti bolesti, ktoré môžu mať nejaké vážne a potenciálne deštruktívne účinky na tvoje telo a zdravie, stimulácia ucha je vo všeobecnosti neškodná. Môžeš ju dokonca kombinovať s niektorými prírodnejšími liečivami, ako je čaj z mäty piepornej, pre lepší účinok.

Pomôže ti rýchlejšie schudnúť

masáž uší

Okrem pravidelného cvičenia a udržiavania zdravej výživy si môžete každý deň masírovať rôzne body na ušiach. Ukazuje sa, že v kombinácii s inými nevyhnutnými postupmi môže masáž podporovať rýchlejšie chudnutie.

Môže byť užitočná pri boji proti nespavosti

Čo sa stane vášmu telu, ak denne masírujete uši

Pretože stimulácia uší má relaxačný účinok, môžeš sa pred spaním upokojiť a uvoľniť. Aj keď tento postup sám o sebe ti nepomôže úplne odstrániť nespavosť, môže ti však pomôcť uvoľniť sa, čo je nevyhnutné pre dobrý spánok.

Poskytuj energetickú podporu

Čo sa stane vášmu telu, ak denne masírujete uši

Tiež piješ rannú kávu, aby si sa prebudil? Namiesto toho môžeš skúsiť masírovať si uši. Stimulácia nervových zakončení uší môže aktivovať určité mozgové centrá a odohnať únavu. Môžeš to urobiť aj počas dňa, keď máš pocit, že sa ti únava vymyká spod kontroly.

 

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen