Tipy a triky

Čo spraví s tvojím telom pravidelné plávanie?


videní: 1.8K

Plávanie môže byť tvojou vstupenkou pre zdravé telo a dušu bez ohľadu na tvoj vek. Nielenže ti môže poskytnúť celotelové cvičenie, ale tiež pomáha tým, ktorí sa vysporiadajú s depresiou tým, že uvoľňuje endorfíny, ktoré majú ti dodávajú dobré a pozitívne pocity. Ale to nie je jediná výhoda, ktorú táto aktivita môže priniesť.

1. Plávanie spôsobí, že tvoje pľúca budú fungovať lepšie

Čo sa stane vášmu telu, keď začnete plávať iba trikrát týždenne

Pravidelné plávanie môže byť dobrým spôsobom na posilnenie pľúc. Štúdia nám v skutočnosti hovorí, že plávanie má výhodu nad jogou, pokiaľ ide o zlepšenie pľúcnych funkcií. Je to preto, že plávaním sme schopní zvýšiť svalovú pružnosť pľúc a hrudníka.

2. Tvoje kĺby budú silnejšie

Čo sa stane vášmu telu, keď začnete plávať iba trikrát týždenne

Pretože voda podporuje takmer 90% tvojej hmotnosti , je to ideálny druh cvičenia pre tých, ktorí majú bolesti kĺbov spôsobené napríklad artritídou. To znamená, že pravidelné plávanie ti môže pomôcť znížiť riziko zhoršenia artritídy pravidelným cvičením svalov a udržaním silných svalov okolo kĺbov.

3. Posilní tvoj chrbát

plávanie

Ak si tým, kto trpí chronickou bolesťou chrbta, ako je ischias, plávanie môže budovať tvoje chrbtové svaly a slúži ako úľava od bolesti, pretože voda nadnáša váhu tela.

4. Spáliš kalórie

Čo sa stane vášmu telu, keď začnete plávať iba trikrát týždenne

Ak chodíš plávať aspoň 3 dni v týždni, môže to byť fantastický spôsob, ako spáliť ďalšie kalórie a zároveň posilniť svaly. Môžeš spáliť 500 kalórií za 30 minút, čo je vlastne dvojnásobok toho, čo by si spálil, keby si kráčal, čo znamená, že ide o perfektné cvičenie s nízkym dopadom na tvoju každodennú rutinu.

5. Tvoj proces starnutia sa spomalí

Čo sa stane vášmu telu, keď začnete plávať iba trikrát týždenne

Podľa jednej štúdie plávanie 3 až 4,5 km 3 až 5-krát týždenne oneskorilo proces starnutia, a to nie o roky, ale o desaťročia. Štúdia hovorí, že je to čiastočne kvôli svalovej sile ľudí, ktorí pravidelne plávajú, kľúčovej súčasti procesu starnutia a úbytku fyzického zdravia.

6. Tvoj spánok bude lepší

Čo sa stane vášmu telu, keď začnete plávať iba trikrát týždenne

Plávanie tiež robí zázraky pre tvoju myseľ a spánok. Dôvodom je, že je považované za jedno z kľúčových cvičení, ktoré pomáha nespavosti. Vyzerá to ako pozitívna správa, ak sa snažíš mať dostatok spánku.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen