Zaujímavosti

Spôsob podávania rúk môže o tebe prezradiť oveľa viac, ako si myslíš

Spôsob podávania rúk

videní: 625

Spôsob podávania rúk o tebe môže prezradiť oveľa viac, ako si myslíš. Ak neveríš, tak pokračuj v čítaní tohto príspevku.

Spôsob podávania rúk môže veľa povedať o dôvere, úmysle, kontrole, strachu, zastrašovaní a dokonca aj o nedostatku rešpektu. Stačí sa iba naučiť čítať túto jednoduchú, ale informatívnu reč tela. V redakcii nás tento príspevok zaujal, tak dúfame, že sa bude páčiť aj tebe. Ak ťa môžeme poprosiť, skús ho zdieľať medzi svojich priateľov. Možno sa aj oni radi dozvedia, čo všetko o nás prezradí obyčajné podávanie rúk.

Obe ruky

What a Handshake Can Say About Your Personality

Ak je druhá ruka na zadnej strane ruky druhého človeka, tak to znamená, že osoba akceptuje dominanciu toho druhého, no zároveň chce viesť diskusiu. Ukazuje aj to, že osoba je čestná a otvorená komunikácii. Ak je však druha ruka umiestnená na vrchu ruky druhého človeka, môže to znamenať nedostatok dôvery a takéto podanie ruky môžeme brať ako istú formu sebaobrany.

Dominantné podanie ruky

What a Handshake Can Say About Your Personality

Takáto osoba ukazuje svoju dominanciu a môžeme ju dokonca považovať za agresívnu. Osoba v podstate hovorí “Ja som tu šéf, nestarám sa o to, čo si myslíš a nakoniec budem mať ja posledné slovo”. Otáčanie ruky je znamená “prevzatie” kontroly nad inou osobou.

Submisívne podanie ruky

What a Handshake Can Say About Your Personality

Opakom dominantného podania ruky je submisívne podanie ruky. Tento typ sa najčastejšie vyskytuje u plachých alebo ľahko zastrašujúcich ľudí a znamená, že osoba nie je presvedčená o svojom rozhodnutí – môže byť ľahko ovplyvniteľná a ovládateľná.

Mŕtva ryba

What a Handshake Can Say About Your Personality

Ak sa podanie ruky podobá “mŕtvej rybe”, odhaľuje nedostatok oddanosti, ľahostajnosť a dokonca aj slabosť. To dáva ostatným jasnú správu o tom, že sa takáto osoba môže veľmi ľahko stať submisívnou. Maj však na pamäti, že v niektorých kultúrach (najmä africké krajiny), je mäkké podanie ruky slušným spôsobom, ako niekoho privítať, zatiaľ čo pevný stisk znamená urážku.

Uchopenie ruky pomedzi prsty

What a Handshake Can Say About Your Personality

Prípadne takéto podanie ruky môžeme prirovnať ku kope mrkvy, ako môžeš vidieť na obrázku. Takéto podanie ruky naznačuje pasivitu a nezáujem danej osoby. Môže to však znamenať aj to, že osoba nemá rada fyzický kontakt.

Zdroj: brightside | topdesat

b
Komentáre
Hore