TOP 10

Ani celebrity to nemali v živote ľahké. Tu je 10 krátkych inšpiratívnych príbehov

Ani celebrity to nemali v živote ľahké. Tu je 10 krátkych srdcervúcich príbehov

videní: 1.6K

Trápenia je súčasťou života každého z nás a ani celebrity nie sú výnimkou. Je však dôležité si uvedomiť, že zlé časy netrvajú naveky.

Koľkokrát, keď si sa cítil pod psa, si si povzdychol, že by si radšej mal život niekoho iného? No svetlé a temnejšie momenty sa striedajú v živote každého človeka na tejto planéte. A výnimkou nie sú ani celebrity. Ich cesta na výslnie často nebola prechádzka ružovou záhradou a mnohí z nich si museli siahnuť až na úplne dno, aby sa mohli odraziť k oblakom. Poďme sa pozrieť na 10 ľudí so známymi menami a na časy, kedy vo vlastnú slávu snáď ani nedúfali.

1. Albert Einstein

albert-einstein-1933340_1280

Človek, ktorý je už niekoľko desaťročí synonymom geniality, nemal v študentskom veku budúcnosť istú ani zďaleka. Často chodieval „poza školu“ a vo všeobecnosti nepatril k tým najvzornejším žiakom. Po získaní titulu si dokonca celé 2 roky nedokázal nájsť prácu vo svojom vyštudovanom odbore – fyzika. No napriek tomu o niekoľko rokov neskôr získal Nobelovu cenu.

2. Stephen King

Prvá novela svetoznámeho autora Stephena Kinga s názvom Carrie bola vydavateľstvami odmietnutá až 30-krát. Po toľkých pokusoch to dokonca vzdal aj samotný Stephen, no jeho manželka trvala na tom, aby v úsili pokračoval. Práve vďaka nej neprestal tvoriť a stal sa tým, kým je dnes.

3. Oprah Winfrey

By Bill Ebbesen - Transferred from en.wikipedia, CC BY 3.0, Link

By Bill Ebbesen – Transferred from en.wikipediaCC BY 3.0Link

Známa moderátorka a herečka Oprah Winfrey prežila otrasné detstvo, v ktorom nebola núdza o fyzické a sexuálne zneužívanie, zanedbávanie výchovy a hraničnú chudobu. Oprah takto žila prvých 13 rokov svojho života, až kým sa nerozhodla utiecť z domu a žiť so svojím otcom. Ten jej doprial vzdelanie a významne jej dopomohol k jej kariére.

4. Tom Cruise

By Gage Skidmore, CC BY-SA 3.0, Link

By Gage Skidmore, CC BY-SA 3.0Link

Ani Tom Cruise to ako dieťa nemal ľahké. Tomov otec bol tyran a jeho rodina žila v hlbokej biede a chudobe. Ako 12-ročnému sa mu podarilo utiecť spolu so svojou matkou a sestrou. Dnes ho poznáme ako jedného z najvýznamnejších hercov moderných dejín.

5. Steve Jobs

Ako je zrejme všetkým fanúšikom značky Apple známe, Steve Jobs bol v istom okamihu života vyhodený z firmy, ktorú sám založil. A hoci neskôr o tomto incidente rozprával ako o tej najlepšej veci, ktorá sa mu mohla stať, v tom čase bol hlboko deprimovaný. Zvyšok jeho príbehu a príbehu spoločnosti Apple zrejme netreba rozpisovať. 🙂

6. Johnny Depp

By Jonas 528 - Own work, CC BY-SA 4.0, Link

By Jonas 528 – Own workCC BY-SA 4.0Link

Detstvo Johnnyho Deppa bolo charakterizované samopoškodzovaním (často sa rezal nožom), fajčením (s ktorým začal vo veku 12 rokov) a užívaním drog (s ktorými začal vo veku 14 rokov). Strednú školu nedokončil a ako 16-ročný z nej jednoducho odišiel. Napriek tomu ale dokázal otočiť svoj život o 180 stupňov a stať sa uznávaným hercom.

7. Jim Carrey

By Ian Smith from London, England - Flickr, CC BY-SA 2.0, Link

By Ian Smith from London, England – FlickrCC BY-SA 2.0Link

Istý čas žil Jim Carrey so svojím otcom v dodávke. Keďže peniaze chýbali, v 15-tich rokoch musel opustiť školu a začal pracovať. Najprv ako upratovač, neskôr v továrni na výrobu pneumatík. Avšak ani jeho ťažké detstvo ho nezastavilo v snahe stať sa jedným z najúspešnejších hercov v Hollywoode.

8. Sylvester Stallone

By Michael Schilling - Own work, CC BY-SA 3.0, Link

By Michael Schilling – Own workCC BY-SA 3.0Link

Sylvestrovi Stallonemu neverili ani jeho najbližší priatelia. Každý mu vravel, že v Hollywoode jednoducho nemá šancu preraziť. Keď bol na úplnom dne, napísal scénar k filmu Rocky, ktorý sa pokúšal predať za 350-tisíc dolárov. Avšak jeho podmienkou bolo, že musí stvárniť hlavnú úlohu. Zvyšok je história. 🙂

9. Michael Jordan

Michaelovi Jordanovi povedali, že je príliš nízky na to, aby mohol hrať basketbal. On to však bral ako motiváciu a začal na sebe pracovať ešte tvrdšie, ako kedykoľvek predtým. A bola to práve tvrdá práca, ktorá mu priniesla sladké ovocie.

10. Walt Disney

Walt_Disney_1946

Walt Disney bol nútený vyhlásiť bankrot hneď rok po založení spoločnosti. To ho však nedostalo na kolená. Posledné peniaze, ktoré mu ostali, minul na lístok ho Hollywoodu, no a zvyšok už všetci poznáme.

Zdroj: BrightSide | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen