Zaujímavosti

Krvavé Šenky opustili skoro všetci obyvatelia. Minulosť dediny je priam desivá

Krvavé Šenky opustili skoro všetci obyvatelia. Minulosť dediny je priam desivá

videní: 4.9K

Na Slovensku je nespočetné množstvo záhadných a strašidelných dedín či miest a Krvavé Šenky (časť obce Lehota pri Nitre) sú jednou z nich. Domy sú opustené, iba v jednom bývajú ľudia. Všetko tam chátra a o záhadnej minulosti porozprával aj bývalý starosta obce Ondrej Práznovský.

Huszár majer, tak sa kedysi dedina Krvavé Šenky volala. Jej histórii sa dlhé roky venuje aj bývalý starosta tejto obce. Približne okolo roku 1848 sa o zmenu názvu postaral mrazivý biznis, ktorý sa odohrával v krčme. „Dali pocestnému najesť, napiť a potom ho podrezali. Zabili. O majetok sa vzápätí delili,“ hovorí Práznovský.

Príbeh hovorí o tom, ako jedného dňa istý pán z Dobrej vody išiel z Hlohovca do Nitry a celkom neplánovane sa musel zdržať v Hlohovci. Brána do Nitry už bola ale dávno zavretá, tak sa pán aj so svojou družinou rozhodol prenocovať niekde po ceste. Jeden zo sluhov sa musel vrátiť do Hlohovca, pretože jeho koňovi sa odtrhla podkova. Dohodli sa teda, že ich neskôr dobehne. Družina však v horách zablúdila a v zlom a daždivom počasí ich zastavil záhadný muž v klobúku a ponúkol im ubytovanie v Krvavých Šenkoch. Sluhov ubytoval na slame, ale pána zobral do krčmy, ktorá dnes už nestojí. Ponúkol mu červeného vína a pánovi sa zapáčila jedna slúžka, ktorá bola vraj hluchonemá. Tá mu však napísala na lístok, ktorý mu potajme podala, aby to víno nepil, lebo je otrávené. Pán sa radšej vína nedotkol a šiel si ľahnúť. V izbe ale našiel krvavú plachtu a tak dvere podložil preistotu stoličkou. V strede noci sa mu však do izby so sekerami začali dobíjať zbojníci. Našťastie vtedy dorazil do krčmy aj sluha, ktorý sa zdržal so svojím koňom v Hlohovci. Svojho pána aj s pomocou ďalších sluhov zachránil a šéfa týchto zbojníkov zadržali. Následne celú krčmu prehľadali a v pivnici našli 3 mŕtve dievčatá. Hovorí sa, že títo zbojníci posielali mladé dievčatá samotnej Alžbete Bátoriovej, dodáva bývalý starosta obce.

 

Množstvo strašidelných príbehov

Starosta verí, že príbeh je pravdivý. Ako bagrista pracoval v tejto obci a v zemi, približne v hĺbke asi tak päť až deväť metrov je nejaká divná zem, niečo ako vápno. „Je to ako vápno, usadenina, glejovina a ak sa tam uskladní mäso, vydrží až rok, Tie dievčence boli v tejto hĺbke uložené“, dodáva Práznovský. A to nie je jediná historka, ktorá má podobný dej či príbeh. Veľmi veľa podobných a desivých príbehov a zážitkov sa viaže práve k tomto miestu. Napríklad aj táto: „Ďalšia žena skončila v studni v Šenkoch, bola neverná manželovi a najprv sa do studne vrhla sama. Keď ju však sluhovia vytiahli, sotil ju tam nazad sám manžel s tým, že načo mu je taká žena. Preto to boli Krvavé Šenky, že sa tam so železnou pravidelnosťou opakovala krvavá história,“ dodáva starosta.

Prečo ľudia Krvavé Šenky opustili?

Mýliš sa, ak si myslíš, že obyvatelia odišli práve kvôli otrasnej minulosti. Približne 50 ľudí odtiaľ odišlo kvôli zlej ekonomike do Nitry.  Zvláštne a záhadné na tom všetkom je, že v dedine nie je signál. V celom okolí áno, ale priamo v dedine nie. Dedina však veľmi chátra, čo sa dalo rozkradnúť zmizlo, poničilo sa a do rúk to vzali aj vandali, ktorých strašidelné čmáranice s chybami sa nedajú prehliadnuť.

Zdroj: Google Mapy | topky | Pravda | nitra.dnes.24 | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen