Zaujímavosti

Rodičovstvo: 10 vecí, ktoré ťa nenaučí žiadna kniha

rodičovstvo

videní: 918

“Rodičovstvo je najťažšie povolanie.” Táto veta nie je len frázou a má svoje opodstatnenie. Pochopí až ten, ktorý sa rodičom stane. Mnoho veci sa dočítaš v odborných knihách, na internetových fórach alebo pri debate so skúsenejšími kamošmi. Sú však veci, ktoré ti nikto nepovie a nič ťa na ne nepripraví. A keď na to prídeš sám, budeš veľmi prekvapený. A možno ani nie 🙂

Svoje o tom vie aj Lee. Kým sledoval rodičovstvo z pohľadu diváka, všetko sa zdalo akosi iné. Teraz však je sám otcom a to, čo prišlo sa nedočítal v žiadnej knihe a dokonca o tom nehovorili ani videá na youtube. Veľmi rýchlo si uvedomil, že to nebude až také jednoduché.

S jeho dcérou Avou sú skvelá dvojka. Ako dobrý policajt a zlý policajt, malý a veľký, štíhly a nie až tak štíhly, vysoký a … veď chápeš. Proste sa ľúbia najviac na svete, aj keď im život stavia do cesty občas zvláštne situácie. Situácie, na ktoré ho nikto a nič nepripraví.

Lee zverejňuje fotografie na svojom Instagrame. Nie sú to iba obyčajné fotky. Je na nich zobrazené rodičovstvo. Také, aké naozaj je. Aby sa aj ostatní mohli na to pripraviť. Snaží sa, aby jeho obrázky boli tak reálne ako skutočnosť. Občas si pomôže kúzlom photoshopu, no garantuje, že tie zvratky sú skutočné. A tak je každý deň s malým baby tornádom veľkou výzvou.

Nateraz je to len 10 situácií, no Lee týmto určite nekončí. Toto je len štart. Rodičovstvo má omnoho viac úskalí, ktoré sa ešte chystá verne zobraziť.

1. Mať chvíľku času na svoje základné potreby… to je len vzdialený sen.

rodičovstvo

2. Tvoj dom sa čoskoro stane len skladiskom hračiek

rodičovstvo

3. Zábave a hrám je koniec ( to platí len pre teba a tvoju kolekciu lega)

rodičovstvo

4.  Zabudni na svoju zbierku futbalových kartičiek

rodičovstvo

5. Hovorím ti, už nikdy sa nedostaneš von z práčovne

rodičovstvo

6. Staneš sa hračkou. Podobne ako všetko ostatné na svete.

rodičovstvo

7. Zápach detských zvratkov nie je o nič lepší…

rodičovstvo

8. Stane sa z teba objekt detskej zábavy

rodičovstvo

9.  Zabudni na to, že budeš vyzerať cool

rodičovstvo

10. Pranie, zvykaj si

rodičovstvo

Zdroj: BoredPanda | topdesat

b
Komentáre
Hore