TOP 10

TOP 10: Neuveriteľné veci, ktoré ľudia naozaj zjedli

veci

videní: 1.2K

Ukázalo sa, že niektorí ľudia majú fakt divné závislosti, alebo sa jednoducho stali obeťami naozaj kurióznych nehôd. Asi takto vznikol aj tento zoznam, na ktorom nájdete neuveriteľné veci, ktoré ľudia zjedli. Ešte malé upozornenie, odlož si čítanie tohto príspevku na čas, kedy nebudeš nič jesť :). Inak hrozí, že ťa prejde chuť.

10. Magnety

veci

Pozornosť zo strany médií nepatrila medzi jediné veci, ktoré priťahovala rodina, keď vtrhla na pohotovosť s batoľaťom. Dievčatko, ktoré zažívalo silnú bolesť brucha, prehltlo 37 guličkových magnetov, ktoré mu spravili tri otvory v dolnom čreve a jeden v žalúdku. Keď lekári skúmali röntgenový snímok mysleli si, že zjedla náramok, ale v skutočnosti to boli magnety, ktoré vytvorili prstenec v detskom žalúdku.

9. Batérie

veci

Či už neúmyselne alebo účelovo, viac ako 3 500 Američanov každý rok prehĺta batérie.  Ak by sa ortuť z batérií dostala do krvného obehu, môže to viesť k vážnym zdravotným problémom, ako je napríklad zlyhanie obličiek. Ak leží batéria príliš dlho v žalúdku, žalúdočné kyseliny môžu spôsobiť koróziu  vonkajšej vrstvy batérie a ľahko spôsobiť otravu ortuťou. Vzhľadom na veľký počet ochorení spôsobených požitím batérie sú teraz navrhnuté tak, aby boli odolnejšie voči žalúdočným kyselinám.

8. Moč

veci

Pitie moču, známe aj ako urofágia, je tu už od staroveku, keď ľudia verili rôznym zdravotným, liečivým a kozmetickým účinkom moču. V súčasnosti by si si myslel, že v tomto bizarnom rituále pokračuje len Bear Grylls z “Man vs. Wild”. Opak je však pravdou…

7. Toaletný papier

veci

Žena vystupujúca na TLC show “My Strange Addiction” sa priznala, že zje polovicu toaletného papiera denne. Povedala, že má radosť z toho, ako sa cíti, keď sa jej toaletný papier dotýka jazyka a dokonca pojedá pri filmoch namiesto popcorn.

6. Dekoračné vankúše

veci

Žena menom Adele z Floridy objavila svoju najväčšiu vášeň v oblasti stravy – dekoračné vankúše. Za svoj život zjedla viac ako 200 kilogramov výplňového materiálu, čo znamená, že by z toľkého množstva mohla mať sedem gaučov a dve kreslá.

5. Posteľové pružiny

veci

Niektorí väzni by radšej boli kdekoľvek inde, len nie vo väzení – dokonca aj v nemocnici. Väzni v Centrálnej väznici v Raleigh v Severnej Karolíne pravidelne prehĺtajú rôzne veci, aby unikli z cely aspoň na niekoľko dní. Viacerí väzni jedli posteľové pružiny v nádeji, že si urobia výlet do nemocnice.

4. Zubná kefka

veci

24-ročná izraelská žena nejakou podivnou náhodou prehltla kefku na zuby, keď sa naklonila cez umývadlo, aby si umyla zuby. Keďže sa zubná kefka sa nezobrazila na röntgenovej snímke, doktor ju poslal domov. Keď sa na druhý deň zobudila kvôli silnej bolesti, odišla do inej nemocnice. Lekári si uvedomili, že skutočne prehltla spomínaný predmet, ktorý bol ihneď odstránený endoskopicky.

3. Žiletky

veci

Žiletky skutočne nepatria medzi veci, ktoré by si chcel zjesť. Vojnový veterán Desert Storm sa však objavil v epizóde “Untold Stories of the E.R.” po prehltnutí holiacich strojčekov na znak odvahy. Možno si myslel, že je odvážny a tvrdý, ale žiletky môžu perforovať črevo a spôsobiť po požití rozsiahle vnútorné zranenia. Navyše, jediný spôsob, ako ich odstrániť, je chirurgický zákrok alebo nepríjemný endoskopický postup.

2. Zubná protéza

veci

Počas experimentovania so “špeciálnym typom vášnivého bozku” staršia žena náhodou prehltla svoje zubné protézy. Našťastie si incident nevyžadoval operáciu.

1. Popol mŕtveho

veci

Väčšina z nás miluje svojich príbuzných na smrť, ale táto žena tento výraz posunula na úplne novú úroveň. Po náhlej strate svojho manžela 26-ročná vdova premiestňovala jeho pozostatky z dočasnej schránky do pamätnej urny, keď trochu z popola dopadlo na jej ruku. Keďže nechcela poškvrniť jeho pamiatku, rozhodla sa, že popol radšej zje, akoby ho mala len umyť. Tento malý čin ju priviedol k tomu, že si vytvorila závislosť od chuti popola jej zosnulého manžela, ktorý dnes denne konzumuje. Závislosť je taká vážna, že si urnu so sebou berie, kamkoľvek ide.

Zdroj: List25 topdesat

b
Komentáre
Hore