TOP 10

TOP10: Miesta, ktoré by si chcel navštíviť, ale nemôžeš

TOP10: Miesta, ktoré by si chcel navštíviť, ale nemôžeš

videní: 1.1K

Tieto miesta by si možno chcel v živote navštíviť, ale nemôžeš. Možno to na prvý pohľad znie smutne, ale niekedy je to naozaj najlepšie riešenie. Dovolenky na pláži či v horách sú príjemným relaxom. Existujú však ľudia, ktorí chcú od svojich ciest niečo zvláštne či strašidelné.

Bohužiaľ, najdivnejšie miesta sveta sú väčšinou pred obyčajným človekom chránené. Neprístupné sú najmä preto, lebo môžu byť naozaj nebezpečné. Ak však aj napriek tomu chceš o týchto miestach vedieť a vidieť aspoň pár fotiek, máme pre teba riešenie. Tu je zoznam 10 strašidelných miest, ktoré by si chcel navštíviť, aj keď je to zakázané.

10. Ostrov Severný Sentinel, Andamanské ostrovy

1024px-North_Sentinel_Island-610x1024

Ostrov je prekvapivo obývaný. Žijú tam domorodci, ktorí sa snažia zabiť každého, kto chce s nimi nadviazať kontakt. Je chránený indickou vládou, ktorá zakázala priblížiť sa k ostrovu na 5 km a vedia prečo.

9. Klub 33, Disneyland

Club_33_Harpsichord_2010-610x683

Ak dokážeš zaplatiť vstupný poplatok 25 000 USD a 10 000 EUR ročné za členstvo, môžeš sa pripojiť ku Klubu 33, ktorý je jedným z najexkluzívnejších a najtajnejších večerných klubov na svete. Nachádza sa uprostred najšťastnejšieho miesta na Zemi, v Disneylande. Klub je spôsob, ako môžu rôzne bohaté osobnosti získať päťhviezdičkové jedlo, vzácny nápoj a šancu uniknúť davu ľudí na hlavnej ulici.

8. Vatikánsky tajný archív, Taliansko

miesta

Archívy sú technicky prístupné každému, ale aj napriek tomu, že v tomto archíve sa nachádza takmer 50 kilometrov regálov, laik môže pristupovať iba k dokumentom, ktoré boli vytvorené za posledných 75 rokov. Konšpiračné teoretici hovoria o hlbších, skrytých archívoch, ale je len málo dôkazov.

7. Area 51, Nevada

alien-226247_640-610x480

Táto časť na juhu Nevady je vo vlastníctve vlády USA. Ide o tajnú vojenskú základňu, okolo ktorej sa vznáša množstvo mýtov. Nikto okrem zamestnancov však netuší, čo sa tam naozaj deje. Skloňujú sa pojmy ako UFO či tajné výskumy.

6. Mežgorje, Rusko

1024px-Mezhgorye_Republic_of_Bashkortostan-610x768

Toto ruské mesto uzavrela vláda. Domnienky ukazujú na vrch Yamantaw, čo je miesto, ktoré NATO považuje za veľké jadrové zariadenie. Bez ohľadu na tajomstvá horskej základne a jej obyvateľov je ruská vláda známa tým, že zabije každého, kto sa im blíži.

5. Hadí ostrov, Brazília

miesta

Tento ostrov je domovom tisícov zlatých hadov. Keďže na ostrove nie je žiadna korisť, hady sa vyvinuli tak, že dokážu v okamihu zabiť vtáka, ktorý pristane na ostrove, aby si oddýchol. Jed týchto hadov dokáže zabiť človeka v priebehu jednej hodiny. Preto je vstup na ostrov zakázaný.

4. Dátové centrum Google

miesta

Niekto by mohol ľahko zneužiť údaje Googlu na nelegálne účely, preto je toto miesto chránené skoro tak dobre, ako Area 51. Nezamestnaným ľuďom je povolený prístup veľmi zriedkavo a jedine pod extrémnym dohľadom.

3. Svetový trezor na semená, Nórsko

Svalbard_Global_Seed_Vault_23273281972-610x683

V prípade, že by Zem zasiahla apokalypsa ako z hollywoodskych filmov, toto miesto by ju malo zachrániť. Aspoň čo sa týka zelenej časti. Ukrýva 4,5 milióna druhov rastlín, ktoré by mali byť v bezpečí, aj keby sa náhle stratila zo Zeme energia.

2. Mariánska priekopa, Tichý Oceán

mariana-trench-610x793

Na rozdiel od zvyšku zoznamu, na toto miesto nie je oficiálne obmedzený prístup. Je však naozaj náročné dostať sa na dno tejto priepasť. Ide o najhlbšie miesto v oceáne a len štyria ľudia boli zatiaľ na jeho dne. Ak sa ti podarí získať prístup k ponorke Jamesa Camerona, mohol by ste sa osobne pozrieť na divné ryby a iné živočíchy, ktoré tu žijú.

1. Pripiať, Ukrajina

1024px-Pripyat_autodrom-610x685

Známe aj ako „mesto duchov“. Leží na severovýchode Ukrajiny len pár kilometrov od Černobyľu. Ak si chceš efektívne oddýchnuť, opustené mesto by sa mohlo zdať ako dobrá voľba. Bohužiaľ, je tak trocha rádioaktívne. Takže dostať sa môžeš len do ohraničenej oblasti v rámci špeciálnych prehliadok s ozbrojeným strážcom.

Zdroj: List25 topdesat

b
Komentáre
Hore