Zaujímavosti

Jednoduché psychologické triky, vďaka ktorým môžeš byť úspešnejší

Jednoduché psychologické triky, ktoré dokážu zlepšiť tvoj život

videní: 1.6K

Článkov alebo kníh, ktoré hovoria o tom, aké psychologické triky by si mal zakomponovať do svojho života, je na internete habadej….

…ale pozrime sa na to triezvymi očami. Žiaden psychologický trik ti nezaručí, že sa do teba tvoja tajná láska zamiluje na počkanie alebo že na pohovore budeš excelovať a okamžite z teba spravia vrcholového manažéra. Existujú však niektoré psychologické triky, ktoré sú naozaj jednoduché a môžeš ich používať každý deň. Čo ti tieto triky prinesú?

1. Prestaň prokrastinovať!

pexels-photo-313690

Ak si prokrastinátor a čakajú ťa dôležité úlohy, ktoré nemožno odložiť – skús premýšľať o úlohe predtým, ako pôjdeš spať. To tvoj mozog prinúti rozmýšľať nad dokončením úlohy. Jednoducho povedané – predtým, než úlohu splníš v reálnom svete, sprav ju najprv vo svojej hlave. Keď sa k úlohe dostaneš v skutočnom živote, tvoj mozog už spracoval obrovskú časť problému, čo ti v konečnom dôsledku uľahčí jeho dokončenie.

2. Čaká ťa nepríjemný rozhovor?

pexels-photo-288477

Ak predpokladáš, že ťa so šéfom čaká nepríjemný rozhovor, posaď sa k nemu bližšie. Je ťažšie byť agresívny na ľudí, ktorí sedia hneď vedľa teba. 🙂

3. Ako sa učiť s ľahkosťou?

pen-writing-notes-studying

Najlepší spôsob, ako sa niečo naučiť a nezabudnúť to, je snažiť sa vysvetliť to niekomu inému. Pri vysvetľovaní máme tendenciu veci zjednodušovať, a preto nám to môže pomôcť pri sústredení sa na tie najdôležitejšie informácie, ktoré si chceme zapamätať.

4. Opakuj mená

pexels-photo-630831

Ak chceš na niekoho urobiť dojem a pôsobiť očarujúco, skús počas konverzácie použiť niekoľkokrát meno protistrany. Ak počujeme svoje meno, zbystríme pozornosť a získame pocit, že konverzácia je osobná. Uisti sa, že to nepreháňaš, aby si nepôsobil ako podivín!

5. Ako zistiť, či ťa niekto sleduje?

person-woman-eyes-face

Poznáš to. Určite si aj ty mal pocit, že ťa niekto sleduje, no nikdy si neprišiel na to, kto to bol. Ak budeš mať najbližšie ten pocit, skús zívnuť. Ak si zívne aj niekto iný, môžeš si byť istý, že tvoj pocit nebol len planý poplach. 🙂

6. Pohľad do očí?

pexels-photo

Pozeranie sa človeku do očí pri rozhovore je považované za etickú normu. Ak ale patríš k ľuďom, ktorým je pozeranie sa človeku do očí do istej miery nepríjemné, skús sa pozerať medzi oči alebo na líca tesne pod oči. Protistrana bude mať pocit, že sa jej pozeráš do očí a ty sa budeš cítiť menej nepríjemne. 🙂

7. Ako pôsobiť priateľskejšie?

pexels-photo-1181717

Pri očiach a očnom kontakte ešte chvíľku zostaneme. Ak spoznáš niekoho nového a chceš pôsobiť priateľsky, skús si zapamätať farbu jeho/jej očí. Nemusíš farbu očí v rozhovore vôbec spomínať, no prinajmenšom budeš udržiavať očný kontakt. 🙂

8. Ako získať požadovanú informáciu?

pexels-photo-1015568

Ak chceš, aby sa ti niekto otvoril, opýtaj sa ho na požadovanú otázku a ak na ňu osoba odpovie len čiastočne, zostaň ticho a chvíľku udržiavaj očný kontakt. To prinúti osobu pokračovať v rozhovore, avšak pozor, nemusí to fungovať vždy. Niektorí ľudia by mohli byť podráždení, ak sa opýtaš príliš osobnú otázku.

9. Nech s tebou súhlasia

pexels-photo-601170

Ak chceš, aby s tebou niekto súhlasil, ak sa ho na niečo spýtaš, mierne pritom prikyvuj hlavou. V psychológii sa to nazýva zrkadlenie. To znamená, že ľudia budú s väčšou pravdepodobnosťou s tebou súhlasiť, ak vysielaš pozitívne potvrdzujúce signály.

10. Falošný úsmev môže byť pozitívny

pexels-photo-736842

Ak nemáš svoj deň (poznáme to všetci), oklam svoj mozog tak, aby si myslel, že máš v skutočnosti dobrú náladu. Docieliš to tým, že budeš jednoducho predstierať úsmev. Mozog a telo si navzájom vymieňajú spätnú väzbu. V dôsledku toho jedno ovplyvňuje v mnohých ohľadoch druhé.

Zdroj: bigboss0007 | Aditya Shukla | BoredPanda | topdesat

b
Komentáre
Hore