Tipy a triky

10+ tipov, ako sa správať k telefónu, aby si neohrozil svoje zdravie

10+ tipov, ako sa správať k telefónu, ktoré ti môžu zachrániť život

videní: 1.9K

Smartfóny sú súčasťou nášho každodenného života. V prípade niektorých z nás možno o čosi viac, ako by bolo zdravé. A práve zdravie je to, na čo sa v tomto článku zameriame. Vieš, ako sa správať k telefónu tak, aby ti neublížil?

1. Výmenu batérie zver do rúk profesionálom

Istej žene počas jazdy autom na diaľnici náhle explodoval iPhone. Celý incident zachytila kamera v aute. Ak sa chceš vyhnúť takýmto situáciám, radšej zver výmenu batérie na telefóne do rúk profesionálom a rozhodne nešetri na lacnejších náhradách z Číny!

2. Nehádž batériu o zem

bateria_2

© dokuz8HABER/ twitter

Externé batérie môžu byť v niektorých situáciách tiež nebezpečné. Dôkazom je situácia, ktorá sa odohrala na istanbulskom letisku Atatürk. Bezpečnostná kontrola totiž istému cestujúcemu nedovolila vziať na palubu externú batériu. Cestujúci sa nahneval a hodil batériu o zem, čoho výsledkom bola mierna explózia a dym. Nuž, potom zrejme pochopil, prečo si ju nemohol vziať na palubu…

3. Neskúšaj hrýzť do batérie

Na začiatku roka 2018 si v istom obchode v Číne zákazník kupoval iPhone. Nikto nevie, čo mu v tej chvíli prebehlo hlavou, no z ničoho nič sa rozhodol zahryznúť do batérie, aby akýmsi spôsobom otestoval jej pravosť. Samozrejme, spôsobilo to explóziu. Našťastie nikto nebol zranený, no sila výbuchu je ohromujúca.

4. Používaj originálnu nabíjačku

Kvalita neoficiálnych káblov a nabíjačiek (najmä tých, ktoré stoja menej ako 2 doláre) zvyčajne nespĺňa veľa bezpečnostných požiadaviek. Lacné nabíjačky môžu zapríčiniť požiar spôsobený výbuchom alebo prehriatím. A samozrejme, vždy by sme sa mali starať o nabíjacie káble a uistiť sa, že sa nebudú ohýbať.

5. Netelefonuj počas nabíjania

pexels-photo-1162966

Počas nabíjania sa neodporúča používať telefón. Existuje niekoľko prípadov explodujúcich telefónov, ktoré vážne zranili alebo dokonca zabili svojho majiteľa. Nuž, explodujúca batéria nie je niečo, čo chceš mať tesne pri hlave…

6. Nenabíjaj telefón pod vankúšom

Ako môžeš usúdiť z fotografie, nabíjanie telefónu pod vankúšom v noci nie je práve najlepší nápad. Najmä, ak máš neoriginálny alebo poškodený kábel. Nešťastie v podobe požiaru môže byť veľmi rýchlo na svete.

7. Ak sa telefón prehrieva, vytiahni ho z nabíjačky

pexels-photo-586340

Tento bod súvisí s bodom číslo 5. Ak máš podozrenie, že tvoj telefón sa počas nabíjania príliš prehrieva, radšej ho nenabíjaj a odnes ho do certifikovaného servisu.

8. Nepoužívaj v sprche telefón zapojený v nabíjačke

shower-shower-head-water-drop-of-water-161502

Používanie elektrických spotrebičov počas sprchovania je vo všeobecnosti považované za jeden z najhlúpejších nápadov a potenciálne aj adept na výhru Darwinovej ceny. Samozrejme, telefóny nie sú výnimkou.

9. Sleduj zmeny vo výdrži batérie

Ak tvoja batéria vydrží čoraz menej a zmeny sú badateľné, mal by si ju vymeniť čo najrýchlejšie. Niekedy sa batéria môže nafúknuť. To, okrem ďalšieho poškodenia zariadenia, môže spôsobiť aj explóziu, ak dôjde k narušeniu obalu batérie.

10. Nedávaj telefón na priame slnko

pexels-photo-301599

Znova prehrievanie. Batérie nemajú rady extrémne teploty, či už ide o extrémny mráz alebo extrémne teplo. Ak máš zlozvyk nechávať svoj telefón na prístrojovej doske auta počas horúcich letných dní, jedného dňa môžeš byť veľmi nepríjemne prekvapený.

11. Nenechávaj telefón v nabíjačke celú noc

pexels-photo-1202575

Namiesto toho radšej skús nabíjať telefón cez deň.

Zdroj: Brightside | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen