Luxusný život

Slávny Siegfried a Roy: Čo sa stalo pred tigrím útokom?


videní: 3.3K

Tak často spomínaný príbeh, v ktorom vystupuje Siegfried a Roy si pamätá temer každý. 3. október 2003 sa začal ako deň veľkých osláv, no skončil ako noc teroru.

Tridsať rokov vystupovali iluzionisti Siegfried Fischbacher a Roy Horn s najdrahšou lasvegaskou šou. My si ich však pamätáme vďaka niečomu, čím boli ich šou vyhlásené – biele tigre a levy v manéži.

Segfried bol známy vďaka svojmu umeniu mágie, Roy bol zas pánom svojich šeliem. Bol známy tým, že tigre a levy vychovával odmalička a po celý prvý rok s nimi spával v jednej posteli, aby si vybudoval u nich dôveru.

siegfried a roy

Na 30 000 dokonale načasovaných predstaveniach so slonmi, levmi, tigrami, gepardmi a pštrosmi sa nikdy nestala žiadna chyba ani náznak napadnutia.

A práve deň 59. narodenín Roya sa mu stal najhorším dňom života. 45 minút po začiatku predstavenia viedol Roy 7-ročného tigra Mantacore do manéže. 270 kilogramov vážiaci bengálsky tiger ale zrazu porušil rutinné zvyky, nechal sa vyrušiť publikom, ktoré malo 1500 divákov a začal sa k obecenstvu približovať.

Roy chcel tomu, samozrejme, zabrániť, a tak sa vrhol medzi dav a tigra. Návštevníci si najprv mysleli, že je to súčasť predstavenia, no potom hrôzou kričali. Roy mu dal ešte príkaz ľahni, ale v tom momente ho tiger chytil za pravé zápästie.

posledný výkon siegfriend a roy

Stratil reťaz obmotanú okolo tigrieho krku a nedokázal ju získať späť. Roy sa opakovane snažil dať Mantacore príkaz na to, aby mu ruku pustil. V tej chvíli sa mu to podarilo. Ale ako sa Roy snažil odtiahnuť, potkol sa o tigriu nohu a spadol dozadu.

A v tomto momente zvíťazili zvieracie pudy a Mantacore už stál nad ním a zvieral mu hrdlo. Siegfried bežal k tigrovi a kričal naňho: Nie, nie, nie!, ale tigrík už vliekol svojho pána 30 stôp ako hadrovú bábiku. Ale vraj sa doňho nezahryzol ako do klasickej koristi, skôr ho schmatol ako mláďa.

Segfried neskôr hovoril o tomto incidente, že si asi pravdepodobne Mantacore myslel, že jeho pán je v možnej hrozbe a týmto spôsobom sa ho snažil chrániť. Správcovia zvierat ale do tohto príbehu vkladali len malú nádej.

Sú to dravci v zajatí, takže kto vie, čo sa skutočne deje v ich mysli?

Súvisiaci obrázok

Nech už je príčina akákoľvek, v zákulisí tigra postriekali hasiacim prístrojom, ale pomohlo až udieranie do hlavy. Iluzionista bol ešte pri vedomí, keď ho záchranári brali do nemocnice.

Priaznivci nemeckej dvojice sa po nehode začali zhromažďovať pred hotelom The Mirage, kde sa šou s tigrami pripravuje už štrnásť rokov. Dni i noci sa modlili za Hornovo uzdravenie. Druhý z dua, Siegfried Fischbacher, tým bol dojatý. Celý týždeň bol preto na ich webovej stránke jeho odkaz:

„Obe naše rodiny hlboko zasiahlo Royove zranenie. Royov stav je stabilizovaný, ale stále kritický. Štyri desaťročia som mal to šťastie stáť pri tomto výnimočnom mužovi a budem pri ňom stáť aj v týchto časoch, keď treba mať odvahu. Sme vám vďační za vašu podporu, prosím, neprestávajte na Roya myslieť a modliť sa zaňho.“

Aj napriek tomu, že Las Vegas je mesto nezmyselných stávok, Royovi šancu na prežitie nedával nikto. Nasledujúce ráno po prevezení do nemocnice utrpel dosť veľkú mozgovú príhodu a pri operácii mu odstránili štvrtinu lebky, aby ho zbavili opuchu na mozgu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt siegfried and roy

Po tomto všetkom všetkým napadlo, že Roy už bude mať navždy poškodené zmysly a nebude si pamätať základné veci, ako to pri mozgových porážkach býva. V polovici novembra už to bolo oficiálne – jeho kognitívne schopnosti boli neporušené.

Spor a zvesti ale stále nie sú vyjasnené. Iluzionisti chránia zvieratá, ochrancovia iluzionistov. Roy hovorí, že sa mu na pódiu zatočila hlava a mozgovú príhodu dostal priamo v manéži. Keďže padol na zem, Mantacore sa ho snažil odtiahnuť do bezpečia mimo pódia.

Jeden z trénerov ale hovorí, že to, čo Mantacore spravil sa na hrdinstvo nepodobá ani trošku. Tiger bol zmätený a úmyselne zaútočil. Myslí si, že pravdu o útoku nikdy nepriznajú, pretože so svojimi zvieratami majú rodinný vzťah.

Duo Siegfried a Roy sa objavilo na pódiu opäť v roku 2009. Narozdiel od útoku v roku 2003 chceli odísť do dôchodku so cťou a na vysokej úrovni.  Aj keď pár nemohol robiť všetky ilúzie a triky tak, ako boli zvyknutí, predviedli skvelú show a dokonca priniesli na posledný trik aj Mantacore.

 

Zdroj: rd.com | topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen