TOP 10

TOP10: Najbohatší ľudia Slovenska v roku 2019

najbohatší ľudia

videní: 2.1K

Byť bohatý, to je snom snáď každého z nás. Aj keď nechutné bohatstvo je dvojsečná zbraň, priznaj si, aj ty občas túžiš nepozerať na ceny v obchodoch a dopriať si čokoľvek. Možno takéto “šťastie” majú aj najbohatší ľudia Slovenska. Si zvedavý, kto medzi nich patrí? Tak sa spolu s nami pozri na rebríček najbohatších ľudí našej krajiny v roku 2019.

10. Mária Blašková a rodina

Majetok v hodnote 500 mil. eur

Hutníctvo, Ťažba surovín

FIRMY Moravia Steel, Třinecké železárny, Minerfin

VEK 50

najbohatší ľudia

Mária Blašková je jediná žena v tomto rebríčku, v ktorom vládnu najbohatší ľudia Slovenska. Ako sa zdá, táto naozaj bohatá žena je v ňom už stálicou. Ku svojmu bohatstvu sa dostala vďaka dedičstvu po svojom manželovi. Tak sa stala spoluvlastníčkou istých firiem, ktoré, zdá sa, pekne prosperujú.

 

9. Evžen Balko a rodina

Majetok v hodnote 500 mil. eur

Hutníctvo, Ťažba surovín

FIRMY Moravia Steel, Třinecké železárny, Minerfin

VEK 49

najbohatší ľudia

Evžen Balko je najmladší spolumajiteľ skupiny okolo Moravia Steel a tiež podpredsedom jej dozornej rady. Balko svoju investíciu spravuje cez slovenskú firmu Sovereign Invest. Okrem toho, že je naozaj bohatý, bavia ho tiež športy, akými sú napríklad golf a tenis.

8. Jozef a Patrik Tkáčovci

Majetok v hodnote 600 mil. eur

Financie, Reality

FIRMY J&T Finance Group

VEK 69 a 46

najbohatší ľudia

Jozef Tkáč z podnikateľskej rodiny a jeho syn, sú spolumajiteľmi J&T Finance Group. Ovládajú 45,05 percenta. V Českej republike sídliaca J&T Banka hovorí, že vlani zorganizovala 24 emisií za 1,55 miliardy eur a je lídrom na trhu domácich korporátnych dlhopisov v Česku a na Slovensku.

7. Rudolf Hrubý

 

Majetok v hodnote 630 mil. eur

IT

FIRMY Eset

VEK 65

najbohatší ľudia

Ak sa skloňujú najbohatší ľudia Slovenska, nesmie tam chýbať tento zakladateľ a dlhoročný finančný riaditeľ Esetu, ktorý je tiež konateľom aj v ďalších menších firmách. V roku 2016 spolu s ďalšími spoločníkmi kúpili slávny bratislavský hotel Carlton. Taktiež investuje do rôznych developerských projektov.

6. Peter Paško

Majetok v hodnote 640 mil. eur

IT

FIRMY Eset

VEK 64

najbohatší ľudia

Je jedným zo zakladateľov Esetu. Taktiež je hlavný programátor, obchodný a marketingový riaditeľ. Tiež sa však venuje aj vlastným projektom. Investuje v nehnuteľnostiach a má záľubu v umení. Jeho syn je výkonným riaditeľom Residence FK.

5. Miroslav Trnka

660 mil. eur
IT
FIRMY Eset
VEK 58

Spoluzakladateľ a dlhoročný generálny riaditeľ Esetu je v rebríčku prvý zo šiestich vlastníkov firmy Eset. Stále je aj konateľom firmy. Okrem toho sa venuje nehnuteľnostiam a rekonštrukcii trnavského historického jadra.

 

4. Milan Fiľo

670 mil. eur
Papierenstvo
FIRMY Eco-Investment
VEK 52

Jeho firma Eco-Investment sídli v Prahe. Výsledky o fungovaní firmy nezverejňuje. On sám je privatizér ružomberských celulózok a papierní SCP. Jeho 49% vlastníctva Mondi SCP však naznačuje, ako sa Fiľovi darí. Okrem toho sa v poslednej dobe vrhol na rozsiahle investície.

 

3. Tomáš Chrenek a rodina

Majetok v hodnote 680 mil. eur

Hutníctvo, Ťažba surovín, Zdravotníctvo

FIRMY Moravia Steel, Třinecké železárny, Minerfin, Agel

VEK 56

Pochádza z Nitry, no už dlho žije v zámku pri Prahe. Chrenek spolu s ďalšími troma Slovákmi vlastní Moravia Steel na severe Moravy. Minulý rok bol pre vlastníkov tejto firmy naozaj úspešným, čo potvrdzuje aj to, že sa všetci nachádzajú v rebríčku, v ktorom sú len najbohatší ľudia.

 

2. Jaroslav Haščák

Majetok v hodnote 960 mil. eur

Zdravotníctvo, Financie, Priemysel, Gambling, Reality, Médiá

FIRMY Penta Investments

VEK 50

Hačšák je najväčším partnerom spoločnosti Penta, ktorá svoj biznis realizuje nie len v strednej Európe, ale aj na Balkáne či v Taliansku. Penta minulý rok vykázala historicky najvyšší zisk a je jasné, že sa jej naozaj darí.

1. Ivan Chrenko

Majetok v hodnote 1390 mil. eur

Reality, Investovanie, e-commerce

FIRMY HB Reavis, Exponea

VEK 52

Jednotkou rebríčka, v ktorom sú len najbohatší ľudia slovenska sa stal Ivan Chrenko – väčšinový majiteľ developerskej spoločnosti HB Reavis. Jeho firma expandovala už aj do Nemecka a Veľkej Británie. V jeho projektoch majú vznikať „komunity podnikateľov“ a prostredie podnecujúce nápady a chuť pracovať.

Zdroj: Forbes topdesat

b
Komentáre
Hore