Zaujímavosti

Máš nízke sebavedomie? Týchto 10 znakov ťa odhalí

sebavedomie

videní: 1.0K

Myslíš si, že máš nízke sebavedomie? Týchto 10 znakov ťa určite odhalí!

Možno sa ti zdá, že je celkom normálne, ak sa snažíš vo svojom živote vyhovieť všetkým ľuďom, a to aj za cenu toho, že zanedbáš svoje potreby. Práve to môže byť prvotným znakom toho, že tvoje sebavedomie je na nízkej úrovni. Týchto 10 znakov ti odpovie na tvoju otázku, či máš, alebo nemáš malé sebavedomie.

1. Súhlasíš s ľuďmi aj napriek tomu, že s nimi vlastne nesúhlasíš

Možno si do konca ani neuvedomuješ, že to robíš, ale častejšie súhlasíš s názorom niekoho iného, aby si sa vyhol vysvetľovaniu čo si naozaj sám myslíš.

2. Snažíš sa zlepšiť náladu každému vo svojom okolí

Keď sa ľudia v tvojej blízkosti cítia skleslo, automaticky sa ich snažíš rozveseliť. Mal by si sa však vyhnúť podobným veciam, pretože niektorí ľudia o to naozaj nestoja. A popri problémoch ostatných zabúdaš na tie svoje, ktoré by pre teba mali byť tie najdôležitejšie.

3. Všetko hádžeš na seba

Aj keď sa ti zdá, že niečo môže byť tvoja chyba, nemusí to tak byť. Ak je to chyba niekoho iného, nechaj ho za to niesť vlastnú zodpovednosť. Keď sa na to po nejakom čase pozrieš spätne, tak si uvedomíš, že chyby iných s tebou nemali nič spoločné.

4. Nedokážeš povedať ľudom nie

Nezáleží na tom, ako tvrdo sa snažíš povedať ľudom nie, ale záleží na tom, koľkokrát sa ti to naozaj aj podarí. Ak ťa nabudúce niekto o niečo poprosí a tebe sa do toho nechce, tak mu skús povedať nie – a to bez výhovoriek a rôznych vysvetlení.

[adrotate group=”11"]

5. Nepáči sa ti, ak je na teba niekto naštvaný

Nesťažuj sa na to, ako na teba ostatní ľudia reagujú. Nemôžeš kontrolovať reakcie druhých a rovnako ich nedokážeš ani ovplyvniť. Ak sa na teba niekto iný nahnevá, nepokúšaj sa tomu brániť, je to jeho vec a jeho slobodná voľba. Ak je nahnevaný právom, snaž sa to napraviť, ak nie, tak je to iba jeho problém.

6. Mení sa ti tón hlasu podľa toho pri kom si

Ak si mal niekedy pocit, že sa cítiš ako chameleón a pri každej skupine ľudí ti kolíše hlas ako v puberte, tak by si sa mal hecnuť a ukázať aký v skutočnosti si. Tu ti naozaj nepomôže nič iné iba sebazaprenie.

7. Potrebuješ aby ťa ostatní podporili

Ak niekto neocení tvoje dobré skutky a dostatočne ťa neocení a nevyjadrí ti tak podporu, tak niečo nie je v poriadku. Toto sa pomerne často stáva v pracovnom kolektíve. Na to rovno zabudni. Jedna malá rada. Ak očakávaš veľmi veľa, budeš sklamaný. Ak však neočakávaš vôbec nič, všetko pre teba bude iba prekvapenie.

8. Dostaň to zo seba von, ak niekto prekročí tvoju hranicu

Najčastejšie sa to stáva v rodinných kruhoch. Rôzne narážky a výčitky. V takýchto prípadoch nesmieš držať jazyk za zubami a svoju nespokojnosť musíš patrične vyjadriť. Veď kto iný to za teba spraví? A možno keď tak učiníš, nastane v rodine harmonický pokoj a tebe sa bude ľahšie dýchať.

9. Nedáš najavo ak ti niekto ubližuje

Predstav si všetky tie veci, ktoré môžeš robiť počas svojho voľného času. Vidíš to? A ty stále svoj voľný čas dávaš ľuďom, ktorí ti vedome alebo nevedome ubližujú. Nenechaj so sebou takto točiť a vyjadri im svoju nespokojnosť. Ak im to aj tak neotvorí oči, tak takýchto ľudí vymaž zo svojho života.

10.Cítiš sa zahltený okamihom

Súhlasíš že niečo urobíš alebo niečo požičiaš, aby si sa v niekoho očiach posunul o niečo vyššie. Ale ako náhle s niečím súhlasíš začneš v sebe cítiť hnev. Možno sa dokonca ocitneš v konflikte s osobou, ktorá ťa chce iba využiť, no možno si to ani neuvedomuje. To znamená, že v tom okamihu ste obaja bezradný a stráca sa tá vhodná možnosť ako z toho správne “vykorčuľovať”.

Zdroj: ideapod | topdesat

b
Komentáre
Hore