Zaujímavosti

Celebrity, ktoré majú slovanské korene. Budeš prekvapený!

slovanské korene

videní: 4.0K

Mnohé celebrity, ktoré sa objavujú v hollywoodskych filmoch alebo sú v centre celosvetového diania, majú slovanské korene. Aj keď sa k tomu často nehlásia a nepriznávajú, gény neoklameš. Slovani majú jednoducho talent a krásu v krvi. Preto sa niet čo čudovať, že práve títo ľudia prerazili v divokých vodách šoubiznisu. Tu je rebríček TOP10 najznámejších celebrít, ktorých pôvod ťa prekvapí.

10. Jack White

Spevák a gitarista zo slávnych The White Stripes sa síce narodil v Detroite, no jeho matka je Poľka. Je natoľko pyšná na svoje korene, že Jackovi by dopriala aj poľskú manželku.

celebrity

9. Jason Mraz

Vďaka svojmu starému otcovi má tento spevák československých predkov. Jeho dedko emigroval v roku 1915 z Rakúsko-Uhorska do USA, kde sa usadil. Preto aj to typicky americké priezvisko.

celebrity

8. Melania Trump

Melania asi nie je najbežnejšie meno v Amerike. Aj prezident USA uznal, že niet nad slovanskú krásu a vzal si Melaniju Knavs zo Slovinska. Vďaka modelingovej kariére sa dostala do Manhattanu.

celebrity

7. Mark Matejka

Známy najmä ako gitarista kapely Lynyrd Skynyrd. Ako už aj jeho priezvisko napovedá, Matejka má české korene po otcovi.

celebrity

6. Andy Warhol

Narodil sa 6. augusta 1928 v Pittsburghu a zomrel 22. februára 1987 v New Yorku. Bol dôležitou osobnosťou v umeleckom svete pop artu, no aj vo filmovej brandži. Jeho rodičia boli rusínskeho pôvodu a pochádzali z Mikovej (okres Stropkov). Aj keď sa k tomu nikdy nepriznal, Slováci sú na „svoju“ osobnosť natoľko hrdí, že má u nás aj vlastné múzeum.

celebrity

5. David Boreanaz

Slávny Seely Booth z Kostí má naozaj zaujímavé korene. Z otcovej strany je jeho pôvod taliansko-slovinský, kým matka je polovičná Slovenka.

celebrity

4. Ashton Kutcher a Mila Kunis

Obaja Ashtonovi rodičia majú český pôvod. Nakoniec si Ashton vzal za manželku Milenu Markovnu Kunis (Milu Kunis), ktorá má tiež slovanské korene. Narodila sa totiž na Ukrajine. Tieto dve celebrity sú ukážkovým prípadom, ako dokážu Slovani preraziť za veľkou mlákou.

celebrity

3. Angelina Jolie

Jedna z najkrajších žien sveta a slávna herečka Angelina Jolie má slovenské korene. Stalo sa tak vďaka jej otcovi Jonovi Voightovi, ktorý je polovičný Nemec a polovičný Slovák. Darmo, Slovenky vždy boli a aj sú najkrajšie.

celebrity

2. Leonardo DiCaprio

Leonardo o sebe hrdo vyhlasuje, že je polovičný Rus. Jeho slávna herecká babička Helena Indenbirkenová sa v skutočnosti narodila v Rusku ako Yelena Smirnová.

celebrity

1. Jon Bon Jovi

56-ročný spevák patrí medzi celebrity svetového rázu. Jeho piesne poznajú všetky generácie. A je Slovák ako repa. Štvrť repy. Po otcovi.

celebrity

Poznáš ďalších slávnych ľudí, ktorí majú slovanské korene? 🙂

Zdroj: Slovorum | topdesat | Wikipédia

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen