Foto

Nápad za nápadom: Aj takto sa dajú využiť nepotrebné veci

nápad

videní: 2.9K

Mať dobrý nápad je občas na nezaplatenie. Výtvory na nasledujúcich fotografiách sú dôkazom toho, že ľudia sú schopní sa vynájsť v každej situácii.

Nápad vytvoriť z veci, ktorá by sa inak stala nepotrebným odpadom, niečo s novým využitím, je skvelý. Hlavne v dobe, kedy má naša planéta problém s nadmernou tvorbou odpadu. Takéto pretváranie je jednou z možností, ako aspoň trochu zmenšiť konzumnosť našej spoločnosti. Stačí k tomu len dobrý nápad a trocha voľného času. Samozrejme, trpezlivosť je tiež veľmi potrebná.

 

1. Netradičný nábytok z kovových sudov by bol pekným dotvorením posedenia na záhrade.

1-162

2. Na posedenie vonku väčšinou volíme materiály, ktoré vydržia všetky nepriazne počasia. Pneumatiky tak nemusia byť iba súčasťou kvetinovej skalky v tvojej záhrade, ľahko ich môžeš premeniť na pohodlné stoličky, ktoré vydržia akékoľvek počasie.

8-155

[adrotate skupina = "11”]

3. Takýto stôl by potešil nielen hudobníkov. Staré a nefunkčné piano našlo nové využitie a okrem estetickej hodnoty má aj tú funkčnú.

4. Lavička vytvorená zo starých počítačových skríň: jednoduché a štýlové posedenie.

5. Ak patríš aj ty medzi knihomoľov, ktorí by najradšej mali aj steny z kníh, toto je nábytok, ktorý ťa zahreje pri srdci. Nápad, ktorý je ľahko realizovateľný aj u teba doma.

6. Drobné mince sa nám väčšinou len nečinne povaľujú v peňaženke. Ak ich máš veľa, môžeš sa podujať na tvorbu takejto nevšednej záhradnej stoličky. Jednoducho krásny kúsok za málo peňazí, a to doslova.

7. Ak si aj ty milovníkom hier, takýto mini organizér by vyčaril úsmev aj na tvojej tvári.

8. Drevo nemusí vždy skončiť ako palivo do krbu. Ani nemusíš použiť časti starých lodí na to, aby si si vyrobil takéto nádherné kôlničky. Aj keď v tomto prípade im práve tvar lodí dodáva ten správny šmrnc.

9. Zo starého suda na víno je razom krásna a luxusne vyzerajúca vinotéka.

10. Motor z lietadla sa medzi tvojimi nepotrebnými vecami pravdepodobne nenachádza. Ak však poznáš človeka, ktorý miluje grilovanie, toto by preňho mohol byť skvelý darček.

Zdroj: micccp topdesat

b
Komentáre
Hore