TOP 10

10 svetoznámych osobností, ktoré mali tie najpodivnejšie zlozvyky

zlozvyky

videní: 3.6K

Áno, aj svetoznámi géniovia, celebrity a iné osobnosti majú zlozvyky. 🙂

Hviezdy vyzerajú nádherne z diaľky. No akonáhle sa dostaneš bližšie, môžeš sa popáliť. To isté by sme mohli povedať aj o niektorých z najznámejších kreatívnych géniov, ktorí kedy žili na našej planéte. Niektoré zlozvyky, ktorým tieto osobnosti holdovali, môžeme prinajmenšom označiť za zvláštne. Presvedč sa sám!

[adrotate skupina = "11”]

1. Stanley Kubrick a jeho nežnejšia stránka

zlozvyky_osobnosti_1

Notoricky známy striktný perfekcionista Stanley Kubrick stojí za takými filmami ako “2001: Vesmírna odysea”, “Mechanický pomaranč” alebo “Osvietenie”. Napriek tomu, že legendárny režisér bol vo svojom osobnom živote izolovaný a oddelený, mal aj svoju nežnú stránku. Z celého srdca miloval zvieratá. V istom momente jeho života žil v dome spolu so 16-timi mačkami. Okrem toho mal sedem zlatých retrieverov a štyroch oslov.

 

2. Wolfgang Amadeus Mozart a jeho infantilný zmysel pre humor

zlozvyky_osobnosti_20

3. Leonardo da Vinci a jeho spánok

Da Vinci bol maliar, spisovateľ, sochár, vynálezca, architekt, priekopník v anatómii človeka, vášnivý milovník zvierat a možno aj jeden z najznámejších vegetariánov (alebo možno vegánov), ktorí kedy žili. Zdá sa, že tento človek nemal žiaden zlozvyk… No opak je pravdou. Jeho slabosťou (alebo silnou stránkou?) bol spánok. Da Vinci ho totiž neznášal. Niektoré zdroje tvrdia, že spal len 15 minút každé 4 hodiny.

 

4. Salvador Dali a jeho žena

zlozvyky_osobnosti_18

5. Lev Nikolajevič Tolstoj a jeho topánky

zlozvyky_osobnosti_17

6. Edvard Grieg a jeho žaba

Nórsky skladateľ Edvard Grieg zložil také skladby ako “In The Hall Of The Mountain King” alebo “Morning”. Hoci ti možno názvy nič nehovoria, určite si ich už počul. Jeden musí mať obrovské šťastie, aby sa narodil s takým talentom… Alebo stačí, ak bude so sebou nosiť svoju šťastnú figurínu žaby. Nosil ju vo vrecku kabáta vždy, keď pracoval, dirigoval alebo vystupoval.

 

7. Erik Satie a jeho výstrednosti

Významný francúzsky skladateľ Erik Satie bol jednoducho divný. Dalo by sa povedať, že až nepochopiteľne bizarný. Začnime jeho stravovacími návykmi: jedol len jedlo, ktoré bolo biele, ako sú napríkald vajcia, cukor, soľ, kokosové orechy, ryžu a podobne. Každý deň vstal presne o 7:18, obedoval striktne o 12:11, večeral o 19:16 a spať chodil o 22:37. Okrem toho bol chorobne posadnutý zbieraním dáždnikov (mal ich viac ako 100) a založil si vlastné náboženstvo.

 

8. Honoré De Balzac a jeho láska ku káve

zlozvyky_osobnosti_14

9. Michelangelo a jeho hygiena

zlozvyky_osobnosti_13

10. Albert Camus a Zoo

zlozvyky_osobnosti_12

Zdroj: BoredPanda | topdesat

 

b
Komentáre
Hore