TOP 10

TOP10: Najdrahšie psy. Ktoré plemeno stojí najviac?

psy

videní: 14.4K

Ak si chceš zaobstarať psíka, výber plemena je veľmi dôležitý. Určite ti je jasné, že nie všetky psy sa hodia do každých podmienok. Okrem toho, že rasu si treba vyberať podľa povahy a toho, na čo bol daný pes šľachtený, mnoho ľudí pozerá aj na cenu. Toto je rebríček, ktorý ti ukáže tie najdrahšie psy. Do úvahy berie okrem ceny šteňaťa aj náklady na chov. 

[adrotate skupina = "11”]

10. Baset

Cena až 1000 eur

Tieto aristokratické psy majú výborné lovecké inštinkty. Využívajú sa pri love vo svorke. Baset ma neuveriteľnú výdrž a pokojnú, mierumilovnú povahu. Vie byť však aj naozaj tvrdohlavý.

9. Nemecký ovčiak

Cena až 1500 eur

Nemecký ovčiak je známy svojou inteligenciou, talentom na akýkoľvek výcvik, vernosťou, oddanosťou a vytrvalosťou. Už dlhé roky sa teší výnimočnej obľube. Ide o temperamentného a zároveň poslušného psa. Potrebuje veľa pohybu, pevnú ruku a dobrý výcvik.

8. Bernský salašnícky pes

Cena až 1500 eur

Jeho povaha zodpovedá ušľachtilému zovňajšku. Je pokojný a jemný, k cudzím skôr uzavretý. Potrebuje dostatok priestoru, preto by sa nemal chovať vo vnútri.

7. Anglický buldog

Cena až 2000 eur.

Tieto psy sú stelesnením sily a odhodlania. Sú živé, chytré, pohotové, smelé, odvážne a inteligentné. Milujú deti. Na prvý pohľad možno vyzerá divoko, pravdou však je, že má od prírody láskavú povahu.

6. Francúzsky buldoček

Cena až 2000 eur

Tieto psy sú veľmi hravé, družné a dôvtipné. Milujú svojho pána a aj jeho deti. Sú kontaktné a spoločenské. Tiež sú chytré, poslušné, vnímavé a vždy pripravené na hru. Jednoducho ideálni spoločníci pre všetkých členov rodiny.

5. Nemecká doga

Cena až 2000 eur

Nemecká doga je pokojný a ušľachtilý pes. Tieto psy bývajú priateľské k ľuďom aj k zvieratám. Sú krásne, inteligentné, verné a aj odvážne. Sú to ideálne psy na stráženie. Potrebujú dlhé prechádzky.

4. Írsky vlkodav

Cena až 2000 eur

Od prírody milé a priateľské psy, ktoré dobre vychádzajú nie len s ľuďmi, ale aj s inými psami. V domácom prostredí je Írsky vlkodav nežný, rozvážny a oddaný.

3. Rotvajler

Cena až 6000 eur

Rotvajler je veľmi oddaný a verný svojmu pánovi a rodine. Je nenahraditeľným strážnym psom, ľahko vycíti nebezpečenstvo a ihneď naňho reaguje. Potrebuje každodennú fyzickú záťaž.

2. Tibetský mastif

Cena až 7000 eur

Ide o veľmi staré plemeno, ktoré je na planéte už minimálne 4000 rokov. Tento pes má miernu povahu a je oddaný svojmu pánovi. Je to naozajstná osobnosť a nemá rád zmeny.

1. Čau-čau

Cena až 8500 eur.

Predpokladá sa, že v minulosti slúžil tibetským mníchom. Strážil stáda v horách. Je to jediný pes, ktorý má čierny jazyk a treba uznať, že nie len tým je veľmi podobný medveďovi.

Zdroj:  Youtubetopdesat

b
Komentáre
Hore