Zaujímavosti

Strašiak menom Bacillus cereus: Aj obyčajné cestoviny môžu zabíjať

Strašiak menom Bacillus cereus: Aj obyčajné cestoviny môžu zabíjať

videní: 3.6K

Ak necháš mäso vonku príliš dlho, bez rozmýšľania ho okamžite vyhodíš. Ako je to však s ostatnými potravinami, napríklad s cestovinami či ryžou? Kedy je už nevhodné ich konzumovať a vyhodiť ich? A čo sa môže stať, keď skonzumuješ už pokazené jedlo? Počul si už o baktérii menom Bacillus cereus?

Baktéria Bacillus cereus

Je to mimoriadne vzácna baktéria a šťastne bude žiť tam, kde to bude len možné, napríklad v jedle, v pôde alebo aj v črevách. Baktérie sa budú viac a viac rozmnožovať v jedle, ktoré je zle uskladnené. A to sa týka aj ryže, mliečnych výrobkov, korenín, cestovín, sušených potravín aj zeleniny. Niektoré kmene tejto baktérie sú veľmi užitočné pre probitotiká, avšak mnoho iných môže spôsobiť vážnu otravu jedlom až smrť.

[adrotate skupina = "11”]

Cestovinový šalát

V roku 2005 bol v časopise Journal of Clinical Microbiology uverejnený príbeh o rodine, ktorá sa vybrala na piknik a so sebou zobrala aj cestovinový šalát. Cestoviny boli údajne uvarené v piatok a potom uskladnené v chladničke. Piknik sa konal o deň neskôr, no celý šalát sa nezjedol, a tak bol po návrate domov opäť uskladnený v chladničke až do pondelka večer. V pondelok ho dostali deti na večeru, neskôr v noci začali veľmi vracať a boli prevezené do nemocnice. Najmladšie dieťa zomrelo, niektorým deťom zlyhala pečeň, ale prežili a ostatné deti mali len menšiu otravu jedlom. Bacillus cereus je známe ochorenie prenášané jedlom a príznaky bývajú často len mierne, ale ako sa zistilo, môže mať až fatálne dopady na ľudský organizmus.

 

Ďalšie známe prípady

V roku 2011 si jeden študent z Belgicka pripravoval špagety s paradajkovou omáčkou. Jedlo však nechal dlhý čas na kuchynskej linke a zabudol ho vložiť do chladničky. Keď špagety skonzumoval, dostavili sa silné bolesti brucha, hnačky a početné vracanie. V noci na následky zomrel. Ďalšie známe prípady sú o 11- ročnom chlapcovi, ktorý zomrel po konzumácii čínskych rezancov a 17- ročnom chlapcovi, ktorý zjedol deň staré špagety a zomrel.

Sú to však len ojedinelé prípady, zvyčajne to končí len miernou otravou jedlom. Smrteľné dopady to môže mať hlavne pre ľudí s oslabenou imunitou, pre dojčatá, starých ľudí a tehotné ženy.

 

Ako sa tomu vyvarovať?

Bacillus cereus má zlý zlozvyk vylučovať toxíny do jedla pri nesprávnom uskladnení. Niektoré z týchto toxínov sa nedajú zabiť ani v mikrovlnke. Jeden toxín zvaný emetický toxín, ktorý spôsobuje u ľudí zvracanie, môže byť v jedle aj po tom, čo ho po dobu 90 minút ohrievaš pri teplote 121 °C. Preto je veľmi dôležité správne uskladnenie potravín v chladničke a samozrejme je dôležitá aj hygiena v kuchyni či čisté ruky. Ak máš čo i len najmenšie tušenie, že s jedlom nie je niečo v poriadku, radšej ho nekonzumuj.

Výskumníci v súčasnej dobe hľadajú spôsob, ako túto baktériu v tele zastaviť. Zatiaľ sú dva: jednou možnosťou je blokovať aktivitu toxínu a druhou je zníženie zápalu spôsobeného týmto toxínom. Je to však iba v začiatočnom štádiu výskumu, ale pri zdokonalení sa dokonca dúfa, že bude táto metóda použiteľná liečbu príznakov nákazy inými baktériami, ako napríklad E.coli.

Zdroj: Wiki | topdesat

b
Komentáre
Hore