TOP 10

TOP10: Tomu neuveríš! Tieto veci sú špinavšie, ako WC!

veci

videní: 3.8K

Existuje niekoľko objektov v tvojom dome, ktoré lákajú baktérie, vírusy, špinu či prach viac, ako ostatné. Prvé, čo ti napadne je určite toaleta a kúpelňa. Ľudia si myslia, že najviac choroboplodných zárodkov sa ukrýva práve v záchodovej mise. Existujú však veci, ktoré sú omnoho špinavšie, než WC, aj keď je to na prvý pohľad neuveriteľné.

Je to jednoduché. Toaletu čistíme často. Práve preto, že patrí medzi veci, o ktorých je všeobecne známe, že sa na nich drží mnoho baktérií a vírusov. Používame rôzne chemikálie a čistiace prostriedky, len aby sme sa ich zbavili. Veci, ktoré sa tiež dotýkajú rôznych častí nášho tela (aj úst!) však čistíme iba zriedka, ak vôbec. Ktoré to sú?

10. Ľad v nápoji

veci

Previerka reštaurácií rýchleho občerstvenia v USA dokázala, že 70% ľadu obsahovalo viac baktérií ako záchodová voda. Je to preto, lebo stroje na ľad nie sú vyčistené a vytvárajú tak dobrý základ pre šírenie baktérie E. coli. Nehovoriac o tom, niektorí čašníci naberú ľad rovno tvojím pohárom alebo rukou namiesto použitia lyžice na ľad.

 

9. Mobilný telefón

veci

Tvoj mobilný telefón môžu mať až desaťkrát viac baktérií ako záchodová doska … a vždy sa dotýka tvojej tváre a prstov. Priložil by si svoju tvár na vnútornú stranu záchodovej misy?

 

8. Dosky na krájanie

veci

Pri tejto veci ide hlavne o mäso, ktoré pri príprave často ukladáme na dosku na krájanie. V surovom mäse je vysoká koncentrácia fekálnych baktérií.

 

7. Zubná kefka

veci

Keď spláchneš toaletu, baktérie z nej sa môžu rozšíriť do okolia. Pokojne prejdu až do vzdialenosti 1,5 metra a prežijú aj dve hodiny. Ak je kúpelňa prepojená s WC, umývadlo zvyčajne nebýva umiestnené ďaleko od záchodovej misy. Veci, ako zubná kefka či pohár majú ľudia vo zvyku ukladať práve na umývadlo. Tým, že zubná kefka je vlhká a držia sa na nej aj pozostatky zubného povlaku, je ideálnym miestom pre šírenie baktérií.

 

6. Kľučky

veci

Existuje dôvod, prečo sa ľudia s fóbiami z baktérií nedotýkajú kľučiek. Vírusy ich jednoducho milujú, a tak sú kľučky práve tie veci, ktoré sú zodpovedné za šírenie chorôb v domácnosti či kancelárii.

 

5. TV ovládač

veci

Diaľkové ovládanie patrí medzi najšpinavšie veci v hotelových izbách a nie je to oveľa lepšie ani doma. Keď s tlačidlami manipuluje niekoľko ľudí, niekedy pri jedle, niekedy aj keď sú chorí, všetky špiny a baktérie z ruky tejto osoby skončia na diaľkovom ovládači. A ten sa čistí len zriedka.

 

4. Vankúš

veci

Bunky mŕtvej kože, prachové roztoče, plesňové spóry, peľ a ďalšie sekréty tela sa držia práve na mieste, kde spokojne spočinie každý večer tvoja hlava. (Sladké sny!)

 

3. Peniaze

veci

Ak vezmeme do úvahy, cez koľké ruky prejdú peniaze, nie je to až také zvláštne. Bankovky môžu obsahovať až 200 000 baktérií. Je dobré umyť si ruky čo najskôr po zaobchádzaní s hotovosťou.

 

2. Kabelka

veci

Kabelka obvykle obsahuje množstvo špinavých položiek, ktoré nájdeš v tomto zozname. Napríklad telefón, hotovosť a mince. Okrem toho ju často chytáš špinavými rukami. Je celkom dobrý nápad pravidelne vyčistiť svoje kabelky, aby sa v nich baktérie zbytočne nehromadili.

 

1. Špongia na riad

veci

Špongie sú notoricky známe ako najšpinavšia vec v dome. S 10 miliónmi baktérií na štvorcový palec je tvoja kuchynská špongia takmer 250 000-krát horšia ako toaleta. Po absorpcii fekálnej hmoty od človeka až po kravu, ako aj množstva ďalších, oveľa desivejších baktérií, ti odporúčame vymeniť tvoju hubku. Najdesivejšie na tejto špinavej veci je, že si vlastne myslíme, že ňou čistíme to, čo vkladáme do úst. A pritom to môže byť presne naopak.

Zdroj: List25 topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen