Foto

TOP 10: Takto vyzerali obchody v minulosti!

obchody

videní: 18.7K

V dnešnej dobe už riešime aj to, či je vhodné ísť nakupovať v teplákoch. Niekedy tam chodili dokonca s natáčkami na hlave. Neveríš? V tomto článku ti prinášame TOP 10 starých fotografií, na ktorých sú obchody v Amerike. Zmena je naozaj neuveriteľná!

Na nasledujúcich fotografiách môžeš vidieť rôzne americké obchody v rôznych minulých obdobiach. Nakupovanie priamo z vášho mini auta? Predavačky v krásnych rovnakých uniformách? Dvojlitrové sklenené fľaše na Pepsi? Je až prekvapivé akou transformáciou prešli. Pozri sa sám.

1. Keď boli ešte všetky fľaše na nápoje sklenené, to sa písal rok 1980.

obchody

 

2. Keď všetko muselo byť tip-top, tak prečo nie aj pokladníčky? Táto fotografia pochádza z roku 1962, bola nasnímaná v Encine v Californii a vidieť na nej môžeš obchod Piggly Wiggly Continental.

obchody

 

3. V 1960 to veľmi neriešili. V móde bolo nakupovať aj v natáčkach. Tieto žienky si to namierili rovno do obchodu Grocery shopping.

obchody

 

4. V supermarketoch Publix si zakladali na širokých uličkách a samoobslužných pultoch s mliečnymi výrobkami. Na prezentáciu týchto „vymožeností“ si zvolili nápaditý spôsob. V roku 1957 si kupujúci mohol pokojne nakúpiť v malom aute.

obchody

 

5. Plechovky naukladané do pyramídy si už určite videl niekde vo filme. Takto vyzerali obchody Grocery v roku 1920.

obchody

 

6. Majonézy značky Duke´s úhľadne poukladané na vstupe do obchodu Grocery v roku 1965.

obchody

 

7. Cigarety a cigary populárnych značiek ako boli Camel, L&M a ďalšie v obchode Clark´s – potraviny, lieky, drobný tovar a obedový pult v NC v roku 1962 alebo 1963.

obchody

 

8. Pohľad do obchodu s potravinami Ralphs v nešpecifikovanej lokalite v Los Angels v novembri 1943. Na fotografii je kontrolná pokladnica.

obchody

 

9. Interiér pôvodného Piggly Wiggly samoobslužného obchodu s potravinami, Memphis, Tennessee. Prvý samoobslužný obchod s potravinami vôbec, otvorený v roku 1916. Obrázok nasnímaný v roku 1918.

obchody

 

10. Obrovský nápis „Ja som Američan“ umiestnený vo výklade obchodu 8. novembra, deň po útoku na Pearl Harbor. Podnik vlastnil istý Matsuda. Obchod musel zatvoriť v dôsledku nútenej evakuácie japonských obyvateľov z niektorých častí západného pobrežia.

obchod

Zdroj: BoredPanda topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen