TOP 10

10 tých najbizarnejších psích plemien, o ktorých si zrejme netušil


videní: 13.4K

Každý, bez ohľadu a to, či má alebo nemá rád psy, by vedel vymenovať niekoľko psích plemien, ako napríklad zlatý retriever, labrador či nemecký ovčiak. No psích plemien je omnoho omnoho viac a niektoré z nich sú naozaj bizarné.

Plemená psov existujú vo všetkých „tvaroch“, veľkostiach a temperamentoch, no úprimne, vzhľad niektorých psov je v rozpore s dôvodmi ich šľachtenia. No len preto, že sa na prvý pohľad môžu zdať škaredé alebo divné, neznamená, že nie sú rozkošné a pripravené milovať svojho pána a jeho rodinu. Si pripravený zakrývať si oči z niektorých podivných psích plemien? Tu je 10 tých najbiztarnejších z nich.

10. Dandie Dinmont teriér

bizarne_plemena_psov_6

Napriek tomu, že toto plemeno vyzerá, akoby práve vyšlo od renomovaného kaderníka, bolo pôvodne vyšľachtené na lov jazvecov a vydier. Dnes ide o pokojné plemeno, ktoré sa považuje za „gentlemana teriérovej rodiny“.

 

9. Pumi

bizarne_plemena_psov_7

Pumi patrí medzi najmladšie plemená. Hoci pôvodne bolo vyšľachtené v Maďarsku a pochádza z plemena s názvom Puli (2. priečka), niekoľko šteniatok sa v súčastnosti nachádza aj za Atlantickým oceánom.

 

8. Mexický naháč (Xoloitzcuintli)

bizarne_plemena_psov_8

V tomto momente sa môžeme poďakovať za to, že toto plemeno má aj slovenský názov. 🙂 Mexický naháč je považovaný za jedného z prvých psov, ktorí sa dostali na pôdu dnešnej Ameriky. Ľudia sa s nimi veľmi radi maznali, pretože ich telo vyžaruje obrovskú dávku tepla.

 

7. Barzoj

bizarne_plemena_psov_9

Vďaka svojmu neobvykle dlhému ňufáku sa ruský barzoj podobá viac na mravčiara ako na psa. Boli šľachtené ako poľovnícke psy. Ich korisťou boli najmä králiky, líšky a dokonca aj vlky. Oveľa neskôr sa stali kráľovskými spoločníkmi.

 

6. Azavak

bizarne_plemena_psov_10

Plemeno azavak pochádza z oblasti saharskej púšte. Ide o vysokého a štíhleho psa s veľmi dlhými nohami. Azavak je predovšetkým poľovnícky pes. Je lojálny a ochraňujú svoje domovy.

5. Bedlingtonský teriér

bizarne_plemena_psov_3

Nie je jednoduchý spôsob, ako to povedať, no bedlingtonský teriér vyzerá ako vesmírny votrelec. Vďaka svojej hustej a kučeravej srsti a chlpatým ušiam sa toto plemeno kedysi používalo na lov potkanov, no dnes ho majitelia najčastejšie vodia na výstavy.

 

4. Čínsky chocholatý pes

bizarne_plemena_psov_2

Toto bizarné plemeno s bizarným slovenským názvom bol pôvodne šľachtený ako spoločník pre invalidov. A vo svojej práci je naozaj veľmi dobrý. Povráva sa, že dokáže čítať ľudské myšlienky…

 

3. Bergamský ovčiak

bizarne_plemena_psov_4

Bergamaský ovčiak je (prirodzene) ovčiarsky pes, ktorý vyzerá ako veľký vlnený koberec alebo mop. Charakteristický je svojou hustou „hrivou“, ktorá miestami môže pripomínať jamajských reggae hudobníkov.

 

2. Puli

bizarne_plemena_psov_5

Plemeno Puli vyzerá, akoby malo nonstop oblečené hrubý vlnený kabát. Na prvý pohľad je len ťažké uveriť, že psík je schopný vôbec niečo vidieť. Nenechaj sa však oklamať, je to pes šľachtený na zháňanie stáda, no dnes ho najčastejšie môžeš stretnúť na výstavách.

 

1. Inkský naháč

bizarne_plemena_psov_1

Inkský naháč, tiež nazývaný Quechua, pochádza z pohoria Andy a ide o veľmi dobré lovecké plemeno. Ako už vyplýva z názvu, vo väčšine prípadov ide o psa bez srsti, no môžu sa vyskytnúť aj jedince s jemným ochlpením. Ako bonus majú niektoré jedince na hlave štýlový účes ako na fotografii. 🙂

Zdroj: List25 / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen