TOP 10

10 mylných predstáv o zariadeniach, ktorým aj naďalej veríme

10 mylných predstáv

videní: 10.9K

Je pravda, že je nebezpečné nechať mobilný telefón celú noc v nabíjačke? Odpoveď je jednoduchá – nie je to nebezpečné. A toto nie je jediný mýtus o zariadeniach, ktoré sa medzi ľuďmi šíria už od nepamäti. Dnes ti ukážeme týchto 10 mylných predstáv o zariadeniach, ktorým ľudia veria a zrejme ešte dlhú dobu budú veriť. Je čas, aby sme zistili o aké mylné predstavy sa jedná, prestali im veriť a podelili sa o tieto nové poznatky s našimi priateľmi, ktorí určite privítajú takúto zmenu v živote.

10 mylných predstáv o zariadeniach, ktorým aj naďalej veríme:

Čím viac megapixelov, tým lepšia kvalita fotografie

Megapixely neovplyvňujú kvalitu alebo krásu fotografií, ovplyvňujú iba veľkosť fotografie. Existuje však množstvo iných dôvodov, prečo môže byť fotografia horšia alebo lepšia. Záleží tak na kvalite spracovania, optike, veľkosti senzora a samozrejme aj na zručnosti fotografa.

Telefón by si nemal nechávať celú noc v nabíjačke, pretože sa môže poškodiť batéria

Moderné telefóny majú aj moderné batérie, ktoré sa prestávajú nabíjať automaticky, keď sú plne nabité. Ak však telefón necháš v nabíjačke aj po plnom nabití, stane sa akurát to, že telefón má naďalej malú spotrebu energie. Takže by si mal telefón z nabíjačky odpájať kvôli šetreniu peňazí, určite však nemôže dôjsť k poškodeniu batérie.

Silnejší signál = lepšia kvalita zvuku

Aj keď je indikátor signálu siete plný, neznamená to, že spojenie bude perfektné. Indikátor zobrazuje iba silu signálu, ktorý sa dostáva k tvojmu zariadeniu z najbližšej veže – nepredstavuje kvalitu spojenia alebo rýchlosť internetu. Ak existuje veľa ďalších zariadení, ktoré používajú rovnaký zdroj signálu, môžu nastať problémy so spojením a to aj v tom prípade, ak je indikátor signálu plný.

Mac nemôže chytiť žiaden vírus

Neexistuje žiaden operačný systém, ktorý by bol úplne imúnny voči vírusom. Existuje však niekoľko teórií o tom, prečo počítače so systémom MAC majú menej vírusov. Po prvé, vírusy sú vytvorené pre najpopulárnejší počítačový systém Windows. Po druhé, MAC OS má menej slabých miest, ale to neznamená, že je úplne imúnny. Počítače so systémom MAC sa stále môžu infikovať a nie sú imúnne na 100%.

Inkognito režim chráni tvoje dáta a súkromie

Mnohí užívatelia jednoducho nečítajú všetko, čo sa im v okne ich prehliadača objaví, keď si spustia režim „inkognito“. V skutočnosti sa vymažú iba lokálne údaje (cookies, história atď.). Akýkoľvek externý zdroj (navštívené stránky, poskytovateľ internetu) môžu naďalej sledovať tvoju aktivitu.

 

 

„Refresh“ umožňuje, aby úlohy fungovali rýchlejšie

Tlačidlo „refresh“, ktoré stláčame na pracovnej ploche alebo v prehliadači počítača, aktualizuje všetky ikony podľa najnovších zmien. Povedzme napríklad, že si si zmenil názov priečinka, ale ten starý môžeš stále vidieť. Ak stlačíš tlačidlo „refresh“, názov priečinka sa zmení na nový. Niekedy sa však stane, že čas, ktorý ubehne počas stláčania tlačidla je dostatok času na to, aby počítač spracoval tvoju požiadavku a pracoval tak rýchlo, ako to zvyčajne robí. Vtedy sa ti preto zdá, že práve kliknutie na tlačidlo „refresh“ pomohlo.

Svoj telefón môžeš nabíjať iba originálnou nabíjačkou, ktorá bola k telefónu pribalená

Originálne nabíjačky môžu tvoje zariadenia nabiť rýchlejšie. Vysokokvalitné alternatívne nabíjačky však pre tvoje zariadenia nepredstavujú žiadnu hrozbu a svoju prácu splnia rovnako ako originálne príslušenstvo. Samozrejme, lacné napodobeniny môžu tvoje zariadenie poškodiť, takže ak chceš ušetriť nejaké peniaze, nemal by si si kupovať neoriginálnu napodobeninu z aliexpressu.

„Bezpečné odpojenie zariadenia“ – bez použitia tejto funkcie sa tvoje prenosné médium poškodí

Ak pracuješ napríklad s USB, nepotrebuješ žiadnu špeciálnu požiadavku na to, aby si ho odpojil zo svojho počítača. Pokojne ho môžeš len tak vytiahnuť zo zariadenia. Ak však vyberieš možnosť bezpečného odstránenia, systém skontroluje, či sú všetky prenášané dokumenty na USB v poriadku a nedovolí žiadne ďalšie prenosy.

Telefón nemôžeš nabíjať, pokiaľ sa úplne nevybije

To sa netýka nových moderných batérií, ktoré sa nachádzajú v každom novom telefóne. Takéto zariadenia je dokonca najlepšie nabíjať v rozmedzí 40 % – 80 %.

Skener na letisku môže poškodiť pamäťové karty

Röntgenové skenery na letisku môžu poškodiť film nedigitálneho fotoaparátu. S určitosťou však nedokážu poškodiť ani vymazať údaje z pamäťových kariet, takže sa nemusíš obávať, že sa všetky tvoje fotky z dovolenky stratia na spiatočnej ceste niekde na letisku.

Tak čo, koľkým z týchto 10 mylných predstáv si veril a koľkým zasa veria tvoji priatelia a známi? Podeľ sa o to tento článok so svojimi priateľmi tým, že ho budeš zdieľať na svojom facebooku.

 

 

Zdroj: brightside / topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen