Zaujímavosti

10 náhodných zaujímavých faktov na pondelok

pondelok

videní: 4.5K

Pondelok je asi najnenávidenejším dňom z celého týždňa. Prečo si ho nezlepším zopár zaujímavými faktami? 🙂

1.

Po tom, čo milionár Harris Rosen v istom floridskom susedstve každému dieťaťu poskytol štipendium na vysokú školu, zločinnosť klesla o polovicu.

 

2.

Daniel Radcliffe nosil 6 mesiacov ten istý špinavý klobúk a bundu s cieľom frustrovať paparazzi. Fotografie totiž zakaždým vyzerali rovnako a nikto ich od nich nechcel kupovať.

 

3.

Charles Joughin, šéfkuchár na Titanicu, pomáhal pasažierom s nalodením na záchranné člny, potom vypil polovicu fľašky likéru, vyhodil z paluby stoličky, spustil sa po boku topiacej sa lode a prežil.

4.

V Británii sa dvaja lupiči vlámali do bytu istého muža, ktorému odcudzili laptop. Pri jeho skúmani však narazili na detskú pornografiu, a tak sa rozhodli konať a obrátili sa na políciu. Sudca vymeral pedofilovi trojročný trest a obaja lupiči dostali ako trest 12 mesiacov verejnoprospešných prác.

5.

Historicky najvyššie „sprepitné“ dostala v roku 1984 čašníčka v istej pizzérii, ktorá pomohla zákazníkovi vybrať výherné čísla do lotérie. Zákazník vyhral 6 miliónov dolárov a čašníčke daroval polovicu z výhry.

6.

Hackerská skupina anonymous poslala tisícky čiernych faxov scientologickej cirkvi s cieľom minúť všetok atrament v ich tlačiarňach. 🙂

 

7.

V roku 2009 sa istý zákazník juhoafrickej IT spoločnosti sťažoval na pomalý internet. Povedal, že dáta by boli rýchlejšie prenesené pomocou holuba než cez internetové pripojenie. A tak sa holub Winston vyzbrojený 4 GB USB kľúčom vydal na 100-kilometrovú trasu, ktorú zvládol za 2 hodiny. V tom čase boli cez internet odoslané len 4 percentá dát.

 

8.

Keanu Reeves sa často vzdáva časti svojho honoráru za hranie vo filmoch, aby boli producenti schopní do tímu priviesť ďalšieho herca. V Diablovom advokátovi sa vzdal pár miliónov dolárov, aby si producenti mohli dovoliť zaplatiť Al Pacina.

 

 

9.

15-ročný chlapec z Pakistanu hrdinsky obetoval svoj život, aby zachránil život stovky študentov. Konfrontoval samovražedného atentátnika, ktorého cieľom bola miestna škola, v dôsledku čoho bomba vybuchla skôr.

 

10.

Ryža v skutočnosti nepotrebuje obrovské množstvo vody. Ryžové polia sa zalievajú vodou ako prevencia proti rastu buriny.

Zdroj: BoredPanda / factrepublic.com / Facebook / topdesat
Zdroj titulnej foto: „Daniel Radcliffe“ (CC BY-SA 2.0) by Gage Skidmore

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen