TOP 10

TOP 5 najhorších vlakových nešťastí na svete


videní: 5.7K

Môžeme si myslieť, že cestovanie vlakom je bezpečnejšie ako cestovanie lietadlom. Takýto názor je však nesprávny. Podľa štúdie z roku 2013 je cestovanie vlakom druhým najbezpečnejším spôsobom cestovania ihneď po leteckej doprave, kde je nižší index úmrtnosti. To však neznamená, že cestovanie vlakom je nebezpečné. Naopak, ako už bolo spomenuté, cestovanie vlakom je druhým najbezpečnejším spôsobom cestovania, čo je zároveň aj dôvodom, prečo je nehoda vlaku takým obrovským problémom. Stáva sa zriedkavo a vyžiada si množstvo obetí. V dnešnom článku si teda predstavíme 5 najhorších vlakových nešťastí, ktoré sa kedy udiali.

Tragédia vlaku v Guadalajara (Mexiko, 1915)

Tragédia sa odohrala 22. januára 1915 v Guadalajare v Mexiku. Rušňovodič stratil kontrolu nad vlakom, ktorý sa následne vykoľajil a padol do rokliny. Zomrelo tu viac ako 600 ľudí a iba 300 prežilo. Vlak bol preťažený a vraví sa, že ľudia sedeli dokonca aj na streche.

Nehoda vlaku v Bihári (India, 1981)

Dňa 6. júna 1981, osobný vlak, ktorý prepravoval viac ako osemsto cestujúcich medzi Mansi a Saharsa sa vykoľajil a spadol do rieky Bagmati. Po piatich dňoch sa podarilo nájsť približne 200 tiel a stovky ďalších chýbalo. Predpokladá sa, že ich odplavila rieka. Celkovo sa odhaduje, že o život prišlo viac ako 500 ľudí.

 

[adrotate group=”11"]

 

Vlaková katastrofa v Ciurea (Rumunsko, 1917)

ciureatrain

trainmaurienne1

vlaktsunami


 

Zdroj: list25

b
Komentáre
Hore