Zaujímavosti

Ako spoznať srdcový infarkt mesiac pred tým, ako k nemu dôjde?


videní: 3.9K

Vedel si, že Slovensko je svetovou jednotkou v úmrtnosti na srdcovo-cievne ochorenia? Stresujúci spôsob života a nezdravý spôsob stravovania sú hlavnými príčinami týchto chorôb, ktoré sa väčšinou prejavujú až v neskoršom veku. To sa však počas posledných pár rokov zmenilo, keďže srdcovo-cievne ochorenia zaťažujú čoraz mladších ľudí.

Preto je dôležité viesť zdravý životný štýl a snažiť sa znížiť hladinu stresu vo svojom živote. Tieto dva faktory môžu pomôcť pred srdcovým zlyhaním. Avšak rovnako dôležité je poznať príznaky srdcového zlyhania ešte predtým, ako k nemu dôjde.

Toto sú príznaky, ktoré môžu signalizovať blížiaci sa infarkt:

 

1. Únava

Keď sa cievy zúžia, tvoje srdce dostane oveľa menej krvi, než je zvyknuté. To však masívne sťažuje prácu srdca, ktorá je za normálnych okolností jednoduchá, takže výsledkom je pocit únavy a ospalosti takmer 24 hodín denne.

 

 

2. Dýchavičnosť

Ak tvoje srdce pumpuje stále menej krvi, znamená to, že pľúca nemajú toľko kyslíka, ako obvykle. Tieto dva orgány sú od seba vzájomne závislé, takže bez neho nemôžete mať iný. Ak si spozoroval na sebe alebo na niekom so svojich blízkych ťažkosti s dýchaním, je najvyšší čas poradiť sa s lekárom.

 

3. Slabosť

Keď cítiš, ako tvoje telo z ničoho nič zoslabne, je to s najväčšou pravdepodobnosťou preto, že tepny sa neustále zužujú a nemumožujú správny krvný obeh. To má za následok to, že svaly nedostávajú toľko živín, koľko potrebujú.

body-116585_1280

 

4. Závraty a studený pot

Ochudobnený krvný obed tiež spôsobuje nižší prietok krvi do mozgu. To je signál, ktori bije na poplach a kazuje, že sa postihnutý nachádza v život ohrozujúcom stave. Preto nie je na mieste ignorovať závraty a studený pot.

 

5. Tlak na hrudi

Keď je infarkt celkom blízko, postihnutý bude pociťovať úzkosť a tlak na hrudníku. Spočiatku je to menšia bolesť, ktorá prerastie do skutočne enormného tlaku. Toto zvyšovanie bolesti pokračuje dovtedy, až kým nenastane srdcový infarkt.

 

6. Chrípka alebo nachladnutie

Posledný bod môže byť prekvapujúci, no mnoho ľudí, ktorí prekonali infarkt, opisovali niekoľko dní predtým náhlu nádchu, či dokonca príznaky chrípky. To je jasným dôkazom, že netreba podceňovať žiadne varovné signály tela.

 

Zdroj: brightside.me

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen