Zaujímavosti

Si inteligentný? Zisti to v tomto krátkom teste, ktorý pozostáva len z troch otázok! VÝSLEDKY

Si inteligentný? Zisti to v tomto krátkom teste, ktorý pozostáva len z troch otázok!

videní: 17.2K

IQ testov je plný internet a zväčša sa skladajú z obrovského množstva otázok, ktoré sú často náročné. Najhoršie, čo sa ti môže stať, je, že po skončení takéhoto testu, ktorý ti zabral 15 minút, od teba webstránka požaduje, aby si poslal SMS v hodnote niekoľkých eur.

 

To sa ti však nestane pri tomto teste, ktorý je úplne krátky. Pozostáva totiž iba z troch otázok, ktoré na prvý pohľad pôsobia jednoducho, ale sú skutočne také priehľadné? Pri tomto teste však ide aj o čas, ktorý ti vyriešenie otázky zaberie. Čím rýchlejšie, tým inteligentnejší si. 🙂 Dosť bolo kecov, tu sú otázky:

 

 

  1. Baseballová pálka a loptiška stoja spolu 1,10 eura. Pálka je pritom o jedno euro drahšia ako loptička. Koľko stojí loptička?
  2. Ak trom strojom trvá tri minúty zostrojiť tri súčiastky, ako dlho bude trvať 100 strojom zostrojiť 100 súčiastok?
  3. V jazere plávajú lekná. Každý deň sa obsah plochy, ktorú zaberajú, zväčší dvojnásobne. Ak bude leknám trvať 28 dní, kým pokryjú celú vodnú plochu jazera, ako dlho zaberie leknám, kým zaplnia polovicu jazera?

 

A aké sú správne odpovede?

 

  1. Ako prvé bez rozmýšľania by ti určite napadla odpoveď, že loptička stojí 10 centov a pálka euro. To však nie je správne, pretože pálka je v tomto prípade drahšia len o 90 centov. Správna odpoveď je: pálka 1,05 eura a loptička 0,05 eura.
  2. Tu sa ako prvá natíska odpoveď 100 minút. Ani to nie je správne. Tri stroje vyrábajú 3 súčiastky, taktiež aj 100 strojov vyrába 100 súčiastok, čo znamená, že každý stroj vyrába len jednu súčiastku. V tom prípade jeden stroj vyrobí jednu súčiastku za tri minúty. To isté platí aj pre 100 strojov a 100 súčiastok, čiže správna odpoveď je 3 minúty.
  3. V tejto otázke by ti ako prvé napadla polovica z 28 dní, teda 14. Nie. Keďže lekná sa stále zväčšujú dvojnásobne, polovičnú plochu jazera dosiahli len jeden deň predtým, čiže a 27. deň.

Ako si teda dopadol? Na všetky tri odpovede podľa štúdie odpovedalo zle 33 percent ľudí a aspoň jednu odpoveď uhádlo 83 percent. Na druhej strane, na všetky tri otázky správne odpovedalo len 48 percent študentov prestížnej univerzity MIT!

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen